logo
logo
logo
logo
logo

BAŞVURU
Kursiyer adayımız eğitim almak istediği branşta kurs için, uygun saatlerini ve kurs günlerini belirterek kendisine yakın Kurs Merkezimize başvuruda bulunur.

ÖN KAYIT
Kursiyerimizin verdiği bilgiler doğrultusunda belirttiği branşa, belirttiği gün ve saati ile birlikte Kurs Merkezi İdarecimiz tarafından derhal ön kaydı yapılır.

BEKLEME SÜRESİ
Bu süre içerisinde sınıfın oluşabilmesi için Kurs Merkezimize başvuruların alınması devam etmektedir. Bu süre kursiyerimizin başvuru yaptığı Kurs Merkezine gelen kurs başvurularının çeşitlenmesine ve branşın yoğunluğuna göre değişmektedir.

KURS BAŞLANGICI
Kurs başvuruları, başvuru zamanına göre sıralanıp sınıf oluşturulup kursiyerlerimizin asıl kayıtları yapılmakta ve asıl kaydı yapılacak kursiyerlerimizle iletişime geçilip bilgi verilmekte, kursiyerimize bildirilen gün ve saatlerde kurs başlamaktadır.

KURS DÖNEMİ
Bu dönemde Milli Eğitim Bakanlığı Kurs Programı çerçevesinde, programda belirtilen sürede kursiyerimiz eğitim almaktadır. Bununla birlikte kursiyerimiz bu dönem içerisinde eğitimin yanı sıra seminer veya programlarımıza, spor turnuvalarımıza katılabilmektedir. Devamsızlık nedeni ile kaydı silinen kursiyerler 1 yıl süre ile kurslarımızdan faydalanamazlar.

SINAV
Kurs süresince işlenen konulardan oluşan sertifika sınavı kurs sonunda yapılmaktadır. Sınav sonucu 50’nin üzerinde olan kursiyerimiz başarılı bulunarak sertifika almaya hak kazanır.

KURS SONU
Kursiyerlerimiz eğitimlerini tamamladıktan sonra KO-MEK ile ilişkisi kesilmemektedir. Kursiyerimiz diğer kurslarımızdan yine faydalanabileceği gibi programlarımıza ve organizasyonlarımıza katılabilmektedir.

SERTİFİKA
Tüm KO-MEK Kurs Merkezlerimizde eğitim alan kursiyerlerimizin sertifikaları dönem sonunda hazırlanarak Kurs Merkezlerimize gönderilmektedir. Kursiyerlerimiz sertifikalarını eğitim aldıkları Kurs Merkezimizden almaktadırlar. Sertifikalarımız Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından onaylanmaktadır.