Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması

“KO-MEK KUR’ÂN’A YOLCULUK TEMALI

 KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI”

(Kur’an-ı Kerim Tecvidli Okuma Yarışması)


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), Kur’an-ı Kerim Tecvidli Okuma branşına devam eden kursiyerler arasında “Kur’ân’a Yolculuk” temalı Kur’an-ı Kerim Tecvidli okuma yarışması düzenlemiştir.


Kur’ân-ı Kerim Yarışma Takvimi:


Kur’ân-ı Kerim Yarışması Duyuru Tarihi :12 Şubat 2018 Pazartesi


Yarışmasına Son Başvuru Tarihi :19 Mart 2018 Pazartesi 


(www.komek.org web sitesi üzerinden başvurular alınacaktır.)


Seçici Kurul Değerlendirmesi :Ön eleme tarihleri bildirilecektir            

                 

Final Tarihi :13 Nisan 2018 Cuma


Sonucun İlanının Tarihi ve Ödül Töreni :22 Haziran 2018 Cuma   
(KO-MEK Genel Sergisi 1. Günü)

 


Yarışma Kuralları 


·         2017-2018 eğitim- öğretim yılında KO-MEK Kur’an-ı Kerim Tecvidli okuma branşında sertifika almış ya da halen eğitime devam eden kursiyerler katılabilir.

·         Geçmiş yıllarda yarışmaya katılıp dereceye girmiş kursiyerler 2017-2018 eğitim – öğretim yılında yapılacak Kur’an-ı Kerim Yarışmasına katılamayacaktır.

·         Yarışmaya jüri üyelerinin yakınları katılamaz. Yakınlık derecesi tespit edildiği anda yarışmacı diskalifiye edilecektir.

·         Dereceye giren ilk üç yarışmacı sağlık sorunları vb. gibi durumlardan ötürü kazanmış olduğu ödülü yazılı ibrazı doğrultusunda birince derece yakınlarına (anne, baba, kardeş, dede, anane veya babane) akrabalık durumunu nüfus müdürlüğünden belgelemesi koşulu ile devredebilir. 

·         Yarışma değerlendirmesi jürinin belirlediği kriterler üzerinden yapılacaktır.

·         18 yaş altında olanlara veya bayanlara tek başlarına umre vizesi Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından verilmemektedir. Bu şekilde ödül kazananalar yanlarında babası, amcası, dayısı, eşi (bayanlar için) veya 18 yaşından büyük erkek kardeşini ve oğlunu götürmeleri gerekmektedir.

·         18 yaş altında olanlar veya bayanların tek başlarına Kudüs Gezisi’ne gitmeleri uygun olmayabilir. Bu şekilde ödül kazananların, yanlarında babası, amcası, dayısı, eşi (bayanlar için) veya 18 yaşından büyük erkek kardeşini ve oğlunu götürmeleri gerekmektedir.

·         Yurt dışına çıkacak kişilerde pasaport, vize masrafları ve yurt dışı çıkış harcı kişilere aittir.

·         Dereceye giren kişilerin ödülleri Kasım 2018 Tarihinde gerçekleştirilecek olup; Çift kişilik Umre Ziyareti 7 gece 8 gün, Çift kişilik Kudüs ziyareti 3 gece 4 gün, Çift kişilik Konya ziyareti 2 gece 3 gün olacaktır.

·         Yarışmaya başvuru sayısı 50 kişiyi aştığı takdirde İzmit, Gebze ve Gölcük bölgelerinde yarı final yapılacak ve her bölgeden seçilen 5’er kişi olmak üzere toplamda 15 kişi ile final gerçekleştirilecektir. Final elemelerinde 15 kişi içerisinden ilk 3 kişi jüri değerlendirilmesi ile belirlenecektir.

·         Yarı final yapılması durumunda katılımcı kursiyerler İzmit, Gebze ve Gölcük bölgelerine ayrılarak;  tarih ve saat bilgisi verilecektir.Yarışma değerlendirmesi aşağıdaki şekilde yapılacaktır:

·   

Harflerin mahreçleri: 50 puan

Ses ve seda: 25 puan

Tecvid uygulamaları: 25 puan

 

Jüri Üyeleri:


Müftülük tarafından belirlenecektir.

 

Yarışma Ödülleri


·         Birincilik Ödülü :Çift Kişilik Umre

·         İkincilik Ödülü :Çift Kişilik Kudüs Gezisi

·         Üçüncülük Ödülü :Çift Kişilik Konya Gezisi

 

İletişim:

Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi

Basın Yayın ve Halka İlişkiler Tel: 0 262 325 63 63  Dahili 2422


YARIŞMAYA KATILIM


Kurs başvuru süresi sona ermiştir.