KO-MEK

“KOCAELİ’DE DOĞA VE MEKAN” TEMALI

KO-MEK RESİM YARIŞMASI”

(Resim Yarışması)

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), Kocaeli’nin kültürünü, turizmini yansıtan bir kompozisyon üzerinde resim branşına devam eden kursiyerler arasında “Kocaeli ’de Doğa ve Mekan” temalı resim yarışması düzenlemiştir. Kocaeli ’yi yansıtan tüm tarihi ve turistik yapılar, mekanlar, mesire alanları, sahil parkları, yürüyüş parkurları ve doğal yaşam parkları yarışma temasına dahildir. Düzenlenen yarışma ile K.B.B. ve KO-MEK için hem sanatsal hem de belgesel kaynak edinilmesi hedeflenmektedir.


Resim Yarışma Takvimi


Resim Yarışması Duyuru Tarihi: 25 Şubat 2019 Pazartesi


Resim Yarışmasına Son Başvuru Tarihi: 03 Mayıs 2019 Cuma  günü (www.komek.org web sitesi üzerinden başvurular alınacaktır.)


Eser Teslim Tarihi – Saati ve Yeri: 20 Mayıs 2019 Pazartesi günü Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi Halkla İlişkiler Birimi


Seçici Kurul Değerlendirmesi ve Sonucun İlanının Tarihi ve Saati: 24 Mayıs 2019 Cuma


Ödül Töreni  : KO-MEK Genel Sergisi 1.Gün

 

Yarışmada Kullanılan Teknik ve Eser Boyut / Ebat


·         Yağlıboya tekniği kullanılabilir. Kursiyerler belirtilen teknikte, istedikleri ebattaki eserleri ile yarışmaya katılabilirler.


Yarışma Kuralları ve Resimlerin Kullanımı


·         Katılım ücretsizdir.


·         Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları dışında 2018-2019 eğitim- öğretim yılında KO-MEK resim kursunda eğitim alan kursiyerler katılabilir.


·         Yarışmaya katılan resim birebir kopya kabul edilmez. Böyle bir durum jüri tarafından tespit edilirse resim yarışmadan diskalifiye olur.


·         Yarışmacılar Kocaeli il sınırları içerisinde bulunan doğa ve mekan dışında herhangi bir resim ile yarışmaya katılırlarsa (tespit edildiği takdirde ödül almış olsa dahi) diskalifiye edilir.

 

·         Jüri değerlendirmesi sonucu dereceye giren ilk üç resim ve mansiyon resmi KO-MEK Genel sergide sergilenecektir.


·         Yarışmacı yarışmaya katıldığı resmin ön yüzünde isim veya imzasını kullanamaz.


·         Katılımcılar anlatım biçiminde ve resim boyutunda özgürdür.


·         Ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan resimler KO-MEK tarafından eser sahibinin adı belirtilmek suretiyle öncelikle www.kocaeli.bel.tr ve www.komek.org gibi internet sitesi, facebook, twitter gibi sosyal medya gibi dijital ortamlarda tanıtım amaçlı kullanılabilecektir. Bunun için ayrıca telif ödenmeyecektir.


·         Yarışma sonrası dereceye girmeye hak kazanan ilk 3 ve mansiyon eserlerinin kullanım ve tasarruf hakkı KO-MEK’e ait olup eserler iade edilmeyecektir.


·         Katılımcılar eserlerin sergilenmesini kabul eder.


·         Resimlerin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi dışında üçüncü şahıslarca izinsiz kullanımı durumunda, sanatçı fikir ve sanat eserleri kanunundan doğan haklarını tek başına kullanabilir.


 ·         Dereceye girmeyen resimler, genel sergi sonrasında sahibine teslim edilecektir. Yarışmacı eseri 2 ay içerisinde teslim almazsa, KO-MEK resimden mesul tutulamaz.

 

 Yarışma Ödülleri

·         Birincilik Ödülü : 3000 TL

·         İkincilik Ödülü : 2000 TL

·         Üçüncülük Ödülü : 1000 TL

·         Mansiyon Ödülü : 500 TL


İletişim

Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi

Basın Yayın ve Halka İlişkiler Tel: 0 262 325 63 63  Dahili 2422-2423


YARIŞMAYA KATILMA 

YARIŞMAYA KATILIM


Başvurular sona ermiştir.