Haberler
Kariyer Akademisi’ne Giderim, Kariyer Yaparım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları tarafından vatandaşların kariyer planlamalarına katkı sunmak amacıyla başlattığı Kariyer Akademisi önemli bir misyonu yerine getiriyor. Vatandaşlar, proje kapsamında kariyerlerine katkı sunacak önemli birikimler elde etmeye devam ediyor. Kariyer Akademisi’nden bugüne kadar 887 kişi yararlanarak, katılım sertifikası aldı.

NEZAKETTEN, SOSYAL MEDYA KULLANIMINA KADAR
Kariyer Akademisi; kişilerin, eğitim ve gelişimine katkı sağlamak, iletişim kurma yeteneğini geliştirmek, kişisel gelişime yardımcı olmak amacıyla projelendirildi.
Akademi kapsamında her hafta vatandaşlara iletişim ve kişisel gelişim konularında seminerler verildi. Seminerlerde, nezaket kurallarından, sosyal medya kullanımına kadar geniş bir yelpazede katılımcılara alanında uzman eğitmenler tarafından bilgiler aktarıldı.

İLGİ YOĞUN
Kariyer Akademisi, vatandaşlardan yoğun ilgi görerek yoluna devam ediyor. Bu ilginin en önemli unsuru ise kariyer yolunda gereken eğitimlerin verilmesinde yatıyor. Zira eğitimler kapsamında “Etkili İletişim Becerileri ve Beden Dili, Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik, Güzel Konuşma ve Hitabet, İlk Yardım, Sokak Fotoğrafçılığı, Toplantı Yönetimi ve Organizasyon gibi kariyer planlamasında gereken dersler yer alıyor.

KATILIM SERTİFİKASI ÖNEMLİ REFERANS DEĞER
Kariyer Akademisi’nin önemli katkılarından biri, her seminerin sonunda verilen katılım sertifikasında yatıyor. Söz konusu sertifika vatandaşların olası iş başvurularında önemli bir referans değer olarak ön plana çıkıyor.

KASIM-ARALIK SEMİNER PROGRAMI
Leyla Atakan Kültür Merkezinde bulunan Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kariyer Akademisi seminerleri Kasım ve Aralık aylarında da devam edecek.
Buna göre iki aylık seminer programı şöyle belirlendi:
13 Kasım 2019
Etkili İletişim ve Beden Dili

27 Kasım 2019
Peygamber Efendimiz (SAV)’in Aile Hayatı

4 Aralık 2019
Güzel Konuşma ve Hitabet

11 Aralık 2019
İlk Yardım Eğitimi

18 Aralık 2019
İngilizce Nasıl Öğrenilir? Nasıl Öğrenilmez?

KARİYER AKADEMİSİNE KATILMAK İÇİN NE GEREKİYOR
Kariyer Akademisi’nin seminerlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını www.komek.org adresi üzerindeki seminer başvuruları bölümünden yapabilir. Kariyer Akademisi’ne 14 yaşını bitirmiş herkes katılabiliyor. Vatandaşlar, Kariyer Akademisi ile ilgili seminer sürecini, sınırlı kontenjan olması nedeniyle, www.komek.org adresi üzerinden takip edebiliyor. Kontenjanı dolan seminer programları başvuru listesinden kaldırılıyor.

 
 
Yayınlanma Tarihi: 06.11.2019
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,28 saniye
 
 Diğer Haberler

Kariyer Akademisi’ne Giderim, Kariyer Yaparım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları tarafından vatandaşların kariyer planlamalarına katkı sunmak amacıyla başlattığı Kariyer Akademisi önemli bir misyonu yerine get..

Hereke Halısı KO-MEK’te Yaşatılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, dünyaca ünlü Hereke Halısına hak ettiği değeri vermeye ve bu önemli kültür mirasını yaşatmayı sürdürüyor...

Rafet Dede KO-MEK’te Çok Mutlu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, her kesimden ve her yaştan vatandaşın ikinci adresi olmaya ve bunun yanı sıra ertelenen hayalleri gerçekleştirmeye devam ediyor..

Çocuk Oyun Odaları’nda Cumhuriyet Coşkusu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yılı KO-MEK Çocuk Oyun Odalarında eğitim alan çocuklar tarafından coşkuyla kutlandı. ..

Okuma Yazma Seferberliğine Tam Destek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuma Yazma Seferberliğine desteğini aralıksız sü..

Doğal Yaşamak İsteyenler KO-MEK'e

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, tüm dünyada ithalatı ve ihracatı her geçen gün artan ve bu sayede önemli bir istihdam alanı haline gelen tıbbı aromatik bitki y..

100 Yıllık Çorba KO-MEK Mutfağında Ocağa Kondu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, kentin asırlık lezzetlerine hayat vermeye ve bu lezzetleri yeni nesillere tanıtmayı sürdürüyor. ..

Nezaket Kurallarına KO-MEK Eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının, mesleklerinde kariyer yapmak isteyen vatandaşlar için projelendirdiği KO-MEK Kariyer Akademisi, seminerlerine bir yenisini e..

15 Bin Fetih Suresi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları’nda, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat’ın doğusuna yönelik başlatılan “Barış Pınarı Harekâtı” için Fetih Suresi okundu. B..