Haberler
KO-MEK kursiyerleri tarihe ışık tutuyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sahip çıkarak yenileme çalışmalarını başlattığı tarihi Sırrı Paşa Konağı’na KO-MEK eli değdi. Ahşap Boyama kursiyerleri tarihi konağın boyama çalışmalarında aktif görev almaya başladı.

USTA ÖĞRETİCELERİNİN GÖZETİMİNDE
KO-MEK Usta Öğreticisi Müzeyyen Ertuğ Koşar’ın kursiyerleri aldıkları eğitimi Sırrı Paşa Konağı restorasyonunda uygulama şansı yakaladı. Kursiyerler Kocaeli Tarihini Gün Yüzüne çıkaran restorasyon projesi kapsamında motiflerin duvarlara geçirilmesi, renklendirilmesi ve  kontürleme işlemlerinde yardımcı oluyor.
 

KONAK BOYAMAK ÇOK GÜZEL
KO-MEK kursiyeri Nihal Kupşi, projede görev aldıkları için kendilerini şanslı hissettiklerini söyledi. Sırrı Paşa Konağı restorasyon çalışmalarında yer alacaklarını duydukları zaman oldukça heyecanlandıklarını anlatan Nihal Kupşi, “Burası harika bir yer ayrıca tarihi bir konağın duvarlarını boyamak da çok güzel bir duygu. Böyle önemli bir çalışmada yer almaktan büyük keyif alıyorum” şeklinde konuştu.
 

DUYDUĞUMDA ÇOK HEYECANLANDIM
Sırrı Paşa Konağı desenleme çalışmalarına yardımcı olan KO-MEK kursiyeri Elif Copkayaoğlu ise çalışma kapsamında tarihi konağın desen iğneleme işleriyle ilgilendiğini anlattı. Desenin üzerinden iğne ile geçerek, bu işlemi duvara aktardıklarını ifade eden Elif Copkayaoğlu, “Aldığımız eğitimi böylesine önemli bir çalışmada uygulama şansı yakaladık. Elimizin tarihe değdiğini bilmek bizi çok mutlu ediyor” dedi.

KONAK RESTORASYONU HER KURSİYERE NASİP OLMAZ
KO-MEK usta öğreticisi Müzeyyen Ertuğ Koşar ise öğrencileriyle birlikte Sırrı Paşa Konağı’nda çalışmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
Öğrencilerinin oldukça yetenekli ve hevesli olduğunu kaydeden Koşar, “Kocaeli’nde tarihi bir konağı boyamak her kursiyere nasip olmaz. Sırrı Paşa Konağı’nı boyadım demenin verdiği hazzı kimse yaşayamaz. Kursiyerlerim bu mutluluğu yaşıyorlar’’ dedi.
 

KURSİYERLER PRATİK YAPMA ŞANSI BULUYOR
Usta öğretici Müzeyyen Ertuğ Koşar, KO-MEK kurslarının halka yararlarından bahsederek, “KO-MEK kurslarında eğitimin yanı sıra kursiyerlerimiz pratik yapma imkânı da buluyor ve öğrendiklerini pekiştirebiliyor.  Bizlere bu imkânları sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.
 
 
Yayınlanma Tarihi: 28.12.2011
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,25 saniye
 
 Diğer Haberler

KO-MEK eğlendirerek öğretiyor

Halk Üniversitesi KO-MEK tarafından Uzuntarla kurs merkezinde Diksiyon kursu açıldı..

KO-MEK’ten Sevgi Evlerine ''anne'' şefkati

KO-MEK’te 'Eğitici Annelik' eğitimi alan Rukiye hanım, iş sahibi oldu..

Ev hanımlığından patronluğa

KO-MEK kursiyeri Vildan Er kendi iş yerini açtı...

Büyükşehir-İŞKUR işbirliği devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), diğer kurumlar ile işbirliği içinde farklı projelere imza atmaya devam ediyor...

TV izlemek yerine İngilizce öğreniyorlar

KO-MEK kursuna katılan ev hanımları rutin hayattan sıyrılarak kendilerini farklı alanlarda yetiştirme fırsatı yakalıyor..

Ümmühan hanım KO-MEK ile hayatını değiştirdi

Okuma yazmayı öğrendi, spor yaparak sağlığına kavuştu..

KO-MEK,Vanlı öğretmenleri unutmadı

Büyükşehir, KO-MEK usta öğreticileri için Antikkapı Restauran’ta bir kutlama yemeği verdi...

Başkan'dan Öğretmenlere Mesaj

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kendisinin de bir öğretmen olduğunu hatırlatarak, “Dünyanın en güzel..

KO-MEK acıya merhem oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren KO-MEK verdiği eğitimin yanı sıra vatandaşların hayatına anlam katmayı sürdürüyor. Beş yıl önc..