Haberler
KO-MEK Benim İçin Milat
KO-MEK’ in on yedinci yerel sergisi, Bahçecik Kurs Merkezinde açıldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı yerel sergi, Bahçecik Kurs Merkezinde açıldı. Bu dönem, 29 branşta, 723 kursiyerin eğitim aldığı kurs merkezinde, kursiyerlerin meydana getirdikleri çok değerli eserler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
 

Açılışta tüm kursiyerler adına konuşma yapan örgü kursiyeri Pervin Çetiner, ben 5 yıl önce Bahçecik’e taşındığımda bütün dost ve arkadaşlarımı ayrıldığım yerde bırakmıştım. Büyük bir boşluk içindeydim ve KO-MEK ile tanıştım. O günü kendim için milat kabul ediyorum. Burada aldığımız kaliteli eğitimlerin yanında,beni boşluktan kurtaran arkadaşlarıma, hocalarıma teşekkür ediyorum’’ dedi. Konuşmasını, bu güzel ortamda eğitimi bize sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, Güler yüzlü yöneticilerimize ve KO-MEK’e destek veren herkese teşekkür ediyorum diyerek  bitirdi.
 
 
KADIN EĞİTİLİRSE AİLE EĞİTİLMİŞ OLUR

Açılışta konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, KO-MEK kurslarında çok kaliteli eğitim verildiğini ve bunlara genelde bayanlarımızın katıldığını belirtti. Akkaya, ‘’bir toplumda erkeği eğitirseniz sadece onu  eğitmiş olursunuz, kadını eğitirseniz tüm aileyi eğitmiş olursunuz. Bu yüzden kadınlarımız, toplumumuz için çok önemli; onların açtığı sergide eminim çok güzeldir’’ dedi.
 
 
 
Konuşmalarının ardından Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Doğan Erol, Koceli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Hikmet Yıldırım, Başiskele İlçe Halk Eğitim Müdürü Fuat Şahin, KO-MEK yöneticileri ve kursiyerler birlikte  kurdelayı keserek sergi açılışını gerçekleştirdiler.
 
 
HARİKA BİR SERGİ

Sergiyi gezen protokol ,serginin çok emek verilerek yapılan harika eserlerden oluştuğunu belirttiler. Sergiye sonradan gelen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, yoğun programından zaman ayırarak sergiyi gezdi. Başkan Ayaz, kursiyerlerin emeklerinin takdire şayan olduğunu söyledi.
 
Sergiden görüntüler:
 

 
 
Yayınlanma Tarihi: 09.06.2011
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,26 saniye
 
 Diğer Haberler

Biz, Meslek Edinmek İçin Geldik

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı yerel sergilerin on beşincisi Yuvacık Kurs Merkezinde açıldı. Mefruşat, dantel..

Karanlık Geleceğimize Bir Fener KO-MEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı yerel sergilerinin On dördüncüsü İlimtepe Kurs Merkezinde açıldı. Mefruşat, da..

KO-MEK Gelenekleri gün yüzüne çıkarıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı yerel sergi, Hereke Kurs Merkezinde açıldı. Sergide ,mefruşattan, iğne oyasına..

KO-MEK Olmasa “Ben Ölürüm”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı yerel sergi, Yenikent Kurs Merkezinde açıldı. Tel kırmalarının beğeni topladığ..

Kocaeli’nde Tutulan Bir Marka KO-MEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı yerel sergi, Körfez Kurs Merkezinde açıldı. 2010 - 2011 Eğitim ve Öğretim yılı..

KO-MEK METEF’e Renk Kattı

Kocaeli Büyükşehir Belelediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları, Uluslararası İnterteks Fuar alanında açılan 11. Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı’na katıldı. Fuardaki 125 stant arasında..

Başkan'dan Regaib Kandili Mesajı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yayınladığı bir mesajla Kocaelili hemşehrilerinin ve bütün İslâm âleminin Regaib Kandili’ni kutladı...

Acısu’da Renkli Açılış

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı yerel sergilerinin onuncusu Kartepe İlçesinin Acısu Kurs Merkezinde açıldı. Me..

Yerel Sergiler Hızını Alamadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı yerel sergiler, tüm hızıyla devam ediyor. Bir gelenek haline gelen yerel sergi..