Haberler
Barışa Uzanan Yolda Resim Yarışması
KO-MEK “Barış’’ temalı ödüllü resim yarışması düzenlendi.
 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) “barış” temalı ödüllü resim yarışması düzenlendi. Barışı en güzel şekilde tuvaline yansıtan kursiyerlerin birbirinden güzel eserleri jüri tarafından değerlendirildi. Ödüllü resim yarışmasında birinci Gülsüm Gülbaş, ikinci Kadriye Okal, üçüncü ise Şükran Dağdemir oldu. Ayrıca KO-MEK Kursiyeri Hilal Ekelik’in eseri de juri özel ödülüne layık görüldü. 
 
 
YETENEKLİ ELLER BARIŞI İŞLEDİ
 
KO-MEK, kursiyerlerinin motivasyonlarını yükseltmek ve yeteneklerini ortaya çıkartmaları adına “Barış’’ temalı ödüllü resim yarışması düzenlendi. Yağlıboya, Suluboya, Akrilik boya, Guaj Boya, Karakalem vb. tekniklerin serbest olduğu yarışmada kursiyerler istedikleri teknik ve ebatta resimlerini hazırladı.
 
 
JÜRİ ESERLERİ DEĞERLENDİRDİ
 
KO-MEK Resim kursiyerlerinin hazırladığı birbirinden güzel eserler Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezinde sergilenerek değerlendirilmeye alındı. Jüride bulunan Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi İkramettin Karaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuar Müdürlüğü Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi Resim Eğitmeni Firdevs Çalışkan ve Özel Cebir Koleji Görsel Sanatlar Eğitmeni Melis Yener tarafından değerlendirildi. 31 eserin yer aldığı yarışmada klasik kurallara, özgünlüğe ve perspektife uyumluluk göz önünde bulundurularak yapılan değerlendirme sonucunda birinci Karamürsel KO-MEK’in resim kursiyeri Gülsüm Gülbaş, ikinci Gebze KO-MEK’in resim kursiyeri Kadriye Okal, üçüncü ise Yahya Kaptan KO-MEK’in resim kursiyeri Şükran Dağdemir oldu.
 
 
ÖDÜLLER GENEL SERGİDE VERİLECEK
 
Yarışmayı kazanan KO-MEK kursiyerlerine ödülleri 13 Haziran 2014 tarihinde düzenlenecek KO-MEK’in 10. Genel sergisinde verilecek.

 

 
 
Yayınlanma Tarihi: 15.04.2014
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,23 saniye
 
 Diğer Haberler

Resim Kursiyerleri Gebze’yi Büyüledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) kursiyerlerinin başarısını ve verilen eğitimin kalitesini göstermek için düzenlediği “Karma Resim Sergisi”..

Yemek Programında KO-MEK Rüzgarı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) verdiği kaliteli eğitimlerinin yanında usta öğreticilerinin çok yönlü donanımları sayesinde ulusal medyada yer alıyor...

KO-MEK kursiyerllerini ödüllendiriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları KO-MEK, eğitim alan kursiyerlerine yönelik eğitim- öğretim süresince her ay Ürün Beğeni ve Bilişim Yarışmaları düzenliyor. Sosy..

KO-MEK ile gurur duyuyorum

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bu yıl onuncu eğitim-öğretim dönemine başlayan KO-MEK’ in Karşıyaka ve Bahçecik Kurs Merkezleri’ni ziyaret etti...

KO-MEK Gelişmeleri Takip Ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), muhasebe ve finansman alanında eğitim veren personeli için eğitim düzenledi...

KO-MEK Uygulama Dersleri Devam Ediyor

Yuvacık KO-MEK Fidan Üretimi kursiyerleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Fidanlığını ziyaret etti. ..

36 Yıl Sonra Bir Araya Geldiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), Köseköy Kurs Merkezi’nde İğne oyası branşına gelen kursiyerler Fatma Bakır, Binnaz Ilıca, Ayşe Saraç 36 yıl önce..

KO-MEK’li Kadınlar Eğlendi

KO-MEK yeni projesi “KO-MEK Hayatın İçinde” ile kursiyerleri için Kadınlar Matinesi düzenlemeye devam ediyor..

İZGAZ Örgü yarışmasında KO-MEK farkı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) kursiyerleri, İZGAZ GDF SUEZ tarafından düzenlenen örgü yarışmasında aldıkları ikincilik ve üç mansiyon ödülü ile göz ..