Haberler
Felç geçirdi, KO-MEK ile hastalığını yendi


 

KO-MEK, kursiyerleriyle kurduğu sevgi bağı sayesinde birçok insanın hayatını olumlu yönde değiştirmeyi sürdürüyor. KO-MEK’te yeniden hayat bulanlardan biri de İstanbul’dan diksiyon kursuna gelen 72 yaşındaki Ayşe Köker oldu. Felce bağlı konuşma bozukluğu gibi önemli bir sağlık sorunu yaşayan Ayşe Hanım, hastalığını adeta KO-MEK ile yendi. Hocalarından ve kurs arkadaşlarından büyük destek gören Köker, “Konuşamıyordum, buraya ağlayarak geldim. Gözyaşımı sildiler ve hep yanımda oldular. Bu sevgi için minnettarım” dedi.


 

KO-MEK İÇİN İSTANBUL’DAN GELDİ


Ayşe Köker’in KO-MEK ile yolu yaklaşık üç sene önce kesişti. İstanbul’da yaşayan Ayşe Hanım geçirdiği felç sonucunda konuşma bozukluğu yaşamaya başladı. Hastalığı sırasında zor günler geçiren Ayşe Hanım bir arkadaşı vasıtasıyla Kocaeli’ndeki KO-MEK kurslarından haberdar oldu. Kendisini iyi hissettiği bir günde ise, İstanbul’dan kalkarak KO-MEK’i tanımak ve bilgi sahibi olmak için Kocaeli’ne geldi. Konuşma bozukluğu nedeniyle son derece üzgün olan Ayşe Hanım’ın hayatı KO-MEK’in kapısından girdiği andan itibaren tamamen değişti.

 

AĞLAYARAK GELDİM


Körfez KO-MEK Kurs Merkezi’ne gelişini anlatan Ayşe Hanım, “Konuşamıyordum. Kapıdan içeri girdiğimde ise ağlıyordum. Buradaki hocalarım ve yöneticilerim beni içeri alıp ilgilendiler. Sıcak bir aile ortamını hemen hissettim. O günden itibaren de hayatım değişti” dedi.

 

DİKSİYON DERSLERİ İLE BAŞARDI

Ayşe Hanım, Körfez Kurs Merkezi’nde diksiyon kursuna kayıt yaptırdığını ve eğitim aldığını anlattı. Kendisine gösterilen yakın ilgi ve dersler sayesinde konuşma bozukluğunda zaman içinde büyük düzelme kaydettiğini anlatan kursiyer, “İlgi, sevgi ve diksiyon dersleri sayesinde konuşma bozukluğumu yendim. Eskiden konuşamadığım için ağlıyordum. KO-MEK sayesinde artık konuşuyorum ve gülümsüyorum. Allah buradaki hocalarımdan ve yöneticilerimden razı olsun. Burada hayatım boyunca unutamayacağım insanlar tanıdım. Yaşadığım kentte böylesine güzel bir sevgi bulamadım. Bu sevgi için minnettarım” şeklinde konuştu.

 


BİLGİSİYAR VE DRAMA DERSLERİ ALDI


Ayşe Köker, diksiyon derslerinin ardından KO-MEK’te bilgisayar ve drama kurslarına katıldı. Halen drama derslerine devam eden Ayşe Hanım, sevginin bir insan üzerinde neler başarabileceğinin en güzel kanıtı olarak yaşamını sürdürüyor.

 


 
 
Yayınlanma Tarihi: 13.11.2018
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,5 saniye
 
 Diğer Haberler

Felç geçirdi, KO-MEK ile hastalığını yendi

İstanbullu 72 yaşındaki Ayşe Hanım, felce bağlı yaşadığı konuşma bozukluğunu, katıldığı diksiyon kursunda yendi..

Üç çocuğuma KO-MEK sayesinde bakıyorum

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, verdiği eğitimle özellikle kadınların en büyük destekçilerinden biri oldu. Meslek eğitim kurslarına katılan birçok kadın bugün ..

KO-MEK 9. Dönem Aile Okulu başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının, aile ve çocuk gelişimi konusunda, kursiyerleri için projelendirdiği Aile Okulu, 9. Eğitim dönemine başladı. ..

KO-MEK 9. Dönem Aile Okulu başlıyor

KO-MEK kursiyerlerine aile ve çocuk gelişimine yönelik kapsamlı eğitim verilecek...

KO-MEK ile hayata yeni başlangıç

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının başarısı il sınırlarını aştı. İskenderun’da yaşayan Zekeriya Akgül, izlediği bir KO-MEK eğitim videosu sayesinde tüm hayatını..

KO-MEK’e bilinçli medya semineri

Aile Eğitim Programı kapsamında verilen seminerde, KO-MEK personeline çocukların sosyal medya kullanımının yakın takibe alınması gerektiği anlatıldı..

KO-MEK, dünyanın iki ucuna Türkçe öğretiyor

Ekvator ve Filipin’den gelerek ilimizde yaşayan yabancı kursiyerler, KO-MEK’te dilimizi öğreniyor..

Kandıra Bezine KO-MEK özeni

Bilge Şehir Kocaeli’nin marka değeri Kandıra Bezinin yeniden hayat bulması için KO-MEK’te branş açıldı..

Dünyanın dili KO-MEK'te

Kurulduğu ilk günden itibaren yabancı dil branşlarına önem veren KO-MEK'te doğu, batı ve Slav dilleri ücretsiz olarak öğretiliyor..