Haberler
KO-MEK Kariyer Akademisi’nde dersler başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının önemli eğitim projeleri arasında yer alan Kariyer Akademisi, yeni dönemde derslerine devam edecek. Kariyer Akademisi’nin ilk semineri 18 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören Kariyer Akademisi, eğitim ve gelişime katkı sağlamak, iletişim kurma yeteneğini geliştirmek, kişisel gelişime yardımcı olmak amacıyla geliştirildi. Kariyer Akademisi’nden geçtiğimiz yıl 532 vatandaş ücretsiz olarak eğitim aldı.

EĞİTİM VE KİŞİSEL GELİŞİME KATKI SUNAN DERSLER


Kariyer Akademisi, geçtiğimiz dönem, KO-MEK’in gerçekleştirdiği önemli eğitim projelerinden biri olarak öne çıktı. 2019 Mart ayında, “Etkili İletişim Becerileri ve Beden Dili” konulu ilk dersle yola çıkan Kariyer Akademi’de ayrıca, “Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik, Güzel Konuşma ve Hitabet, İlk Yardım, Ramazan ve Oruç, Sokak Fotoğrafçılığı, Toplantı Yönetimi ve Organizasyon” dersleri işlendi.

ÖNEMLİ İSİMLERLE BULUŞMA FIRSATI


Kariyer Akademisi geçtiğimiz yıl birbirinden önemli seminerleriyle dikkat çekti. 
Etkili İletişimden, ilk yardıma kadar geniş bir yelpazede verilen eğitimler katılımcıların kariyer planlamalarına katkı sundu. Kariyer Akademisi bu kapsamda Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli sokak fotoğraf sanatçılarından biri olan Mustafa Seven’i fotoğraf alanında kariyer yapmak isteyen katılımcılarla buluşturdu. Katılımcılar bu sayede profesyonel bir fotoğraf sanatçısına sorularını sorma imkânı yakaladı. Seven, özellikle teknik konusunda adeta altın değerinde tavsiyelerde bulundu. Sanatçı, genel prensipleri anlatarak, mekân ve çerçeve prensipleri ile ilgili orantılar hakkında detaylı bilgi sundu.

532 VATANDAŞ KARİYER AKADEMİ’DEN YARARLANDI


Geçtiğimiz dönem Kariyer Akademisi’nin derslerinden 532 vatandaş yararlandı ve kendilerine katılım belgeleri verildi. Eğitim projesinin yoğun istek görmesi nedeniyle, Kariyer Akademisi’nin bu yıl da devam ettirilmesi kararı alındı.

EYLÜL VE EKİM AYI SEMİNER PROGRAMI


Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Kariyer Akademisi seminerlerinin Eylül ve Ekim aylarındaki ders çizelgesi belli oldu. Buna göre ilk seminer 18 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek. İlk seminerde “Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik” konusu işlenecek. Kariyer Akademisi’nin Eylül ve Ekim ayındaki diğer dersleri ve tarihleri şöyle:

25.09.2019 Yabancı Dil Öğrenmede Yöntem ve Teknikler
2.10.2019 Etkili Sunum Teknikleri
9.10.2019 Kurumsal ve Sosyal Hayatta Renklerin Dili
16.10.2019 Aile Çocuk Eğitimi
23.10.2019 İnternet Kullanımı Sosyal Medya
30.10.2019 Hızlı Okuma
6.11.2019 Toplantı Yönetimi Ve Organizasyon
13.11.2019 Adabı Muaşeret Kuralları (Zarafet)
20.11.2019 Güzel Konuşma ve Hitabet (Diksiyon)
27.11.2019 Yabancı Dil Öğrenmede Yöntem ve Teknikler

KARİYER AKADEMİYE KATILMAK İÇİN NE GEREKİYOR?


Kariyer Akademisi’nin seminerlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını www.komek.org adresi üzerindeki seminer başvuruları bölümünden yapabilir. Kariyer Akademisi’ne 14 yaşını bitirmiş herkes katılabilecek. Vatandaşlar, Kariyer Akademisi ile ilgili seminer sürecini, sınırlı kontenjan olması nedeniyle, www.komek.org adresi üzerinden takip edebilecek. Kontenjanı dolan seminer programları başvuru listesinden kaldırılacak.

 
 
Yayınlanma Tarihi: 17.09.2019
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,18 saniye
 
 Diğer Haberler

KO-MEK Kariyer Akademisi’nde dersler başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının önemli eğitim projeleri arasında yer alan Kariyer Akademisi, yeni dönemde derslerine devam edecek. Kariyer Akademisi’nin ilk ..

KO-MEK’te Yeni Dönem 16 Eylül’de Başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, yeni eğitim dönemine 16 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Halk Eğitiminde kentin tartışmasız en önemli kurumlarından biri olan KO-..

KO-MEK Yeni Döneme Hazırlanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları 2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemine 16 Eylül’de başlayacak. Yeni eğitim dönemi öncesinde, hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Bu..

KO-MEK “sahaya” iniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları(KO-MEK), yeni eğitim dönemi öncesinde vatandaşlar için branşlarını tanıtacak. Branş tanıtımları nedeniyle ilçe merkezlerinde sta..

Ev Becerileri Atölyesi’ne Pastalı Final Yaptı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları’nın yaz günlerinde, 12-22 yaş arasındaki gençlerin sosyal ve kültürel gelişimine katkı sunmak amacıyla projelendirdiği Ev Beceri..

KO-MEK öğretmekle yetinmez

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim kursları verdiği eğitimlerde sadece “öğretmekle” yetinmiyor. Özellikle meslek branşlarında verilen bilgiler, uygulamalı eğitimlerle sürek..

KO-MEK kendisiyle yarışıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, halk eğitimi alanında, kentin marka değeri haline gelen Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, (KO-MEK)eğitimdeki başarısı ve vatandaşlardan gördüğü ilgi sayesin..

O Ses KO-MEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının bu yaz gençler için başlattığı Ev Becerileri Atölyesi aynı zamanda bir yetenek avcısı haline geldi. ..

KO-MEK’ten GTܒye ilkyardım eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, ücretsiz halk eğitimlerinin yanı sıra kurumlardan gelen eğitim taleplerine cevap vermeyi sürdürüyor. KO-MEK geçtiğimiz hafta iç..