Haberler
KO-MEK eğitimde işi şansa bırakmaz

Halk Eğitiminde kentte bir marka haline gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) bu başarısını kuşkusuz eğitime verdiği önemde barındırıyor. KO-MEK, vatandaşlara en iyi eğitimi vermek için işe kendi iç dinamikleri ile başlamayı bir gelenek haline getirdi. KO-MEK’te görev yapan usta öğreticiler için bu yaz döneminde kişisel gelişim seminerleri başlatıldı.

5 BRANŞTAN BİRİNİ SEÇİP, EĞİTİM ALIYORLAR
KO-MEK Usta öğreticileri için KO-MEK’te Kişisel Gelişim Seminerleri başlatıldı. Eğitime 254 KO-MEK Usta Öğreticisi katılıyor. Seminerler, Kur’an-ı Kerim, Bilgisayar Kullanımı, Diksiyon, İşaret Dili ile İş ve Sosyal Hayatta İletişim branşlarında veriliyor. Usta öğreticiler bu dört branştan birini seçerek derslere katılıyor.

MESLEKİ VE KİŞİSEL GELİŞİME ÖNEMLİ YATIRIM

KO-MEK tarafından usta öğreticilere yönelik başlatılan kişisel gelişim semineri usta öğreticilerin kariyeri açısından büyük önem taşıyor. Kişisel gelişim semineri alan usta öğreticiler bir yandan kendi eğitim kariyerine yatırım yaparken, diğer yandan da mesleğinde yenilenme kuralını yerine getirmiş oluyor.

İŞARET DİLİNE İLGİ YOĞUN
Seminerlerde en fazla ilgiyi ise İşaret Dili Branşı görüyor. Zira KO-MEK usta öğreticileri, derslerinde zaman zaman işitme engelli öğrencilerle karşılaşabiliyor. İşaret Dili öğrenmenin bir eğitmen için öneminden hareket eden usta öğreticiler bu nedenle kişisel eğitim seminerlerinde bu branşa yoğun ilgi gösteriyor.

DERSLERİ KO-MEK USTA ÖĞRECİLERİ VERİYOR
Öte yandan kişisel gelişim dersleri KO-MEK Usta öğreticileri tarafından veriliyor. Kişisel Gelişim Seminerleri Temmuz ayının sonuna kadar Leyla Atakan Kültür Merkezi’ndeki Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü’nde devam edecek.

 
 
Yayınlanma Tarihi: 17.07.2019
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,32 saniye
 
 Diğer Haberler

KO-MEK eğitimde işi şansa bırakmaz

Halk Eğitiminde kentte bir marka haline gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) bu başarısını kuşkusuz eğitime verdiği önemde barındırıyor. KO-MEK, vatan..

KO-MEK’le “Hülya”sı gerçekleşti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, hükümetin istihdam hamlesine, kaliteli eğitiminin ışığında aralıksız destek vermeye devam ediyor. KO-MEK’ten eğitim alan vatand..

KO-MEK Ev Becerileri Atölyesi “candır”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının bu yaza adeta damgasını vuran KO-MEK Ev Becerileri Atölyesi, engelleri aşmanın mutluluğunu yaşıyor. Atölyenin Mutfak Branşına..

KO-MEK’ten Braille Alfabesi kursu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, eğitimleriyle engelli vatandaşları yalnız bırakmıyor. İşaret Dili Eğitimi ile Türkiye’deki sayılı eğitim merkezleri arasında ye..

KO-MEK’ten muhteşem siyah beyaz kareler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları Fotoğrafçılık branşı öğrencileri yıl içinde çektikleri fotoğraflardan oluşan karma bir fotoğraf sergisi açtı. KO-MEK’te öğrendik..

KO-MEK’ten 15 Temmuz etkinliklerine katkı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yılında gerçekleştirilecek etkinliklere anlamlı bir katkı sundu. 15 Temmuz Pazartesi akşamı..

Kim Korkar Sökükten, Yemek Pişirmekten

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları tarafından, Kocaeli gençliğinin sosyal ve kültürel gelişimine katkı sunması amacıyla projelendirilen Ev Becerileri Atölyesi faal..

Thanks* KO-MEK (Teşekkürler)

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, yaz döneminde son derece önemli bir eğitim faaliyeti ile vatandaşlara hizmet verecek. KO-MEK, yurt dışında sıklıkla yaşanan lis..

Kariyere KO-MEK Referansı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları tarafından, vatandaşların ve özellikle uzun süreli eğitimlere katılmak için vakit bulamayan kişiler başta olmak üzere eğitim ve ..