Haberler
Pişmaniye yapım kursu açıldı


 


Büyük istihdam seferberliğine verdiği katkı ile adından söz ettiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), istihdama yönelik kurslar açmaya devam ediyor. Yeni bir iş sahibi olmak isteyen ya da mevcut işini geliştirmek isteyen vatandaşlara yönelik açılan meslek ve sanat kursları ile binlerce kişiye sertifika veren KO-MEK, yetişmiş elaman bulmakta zorluk çeken sektörlere yeni yüzler yetiştirmeye devam ediyor.
 


İLK KEZ KO-MEK AÇIYOR


KO-MEK, Kocaeli’nde geçmişten günümüze kadar devam eden önemli mesleklerden olan gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok sofrayı süsleyerek damakları tatlandıran pişmaniye yapımında son günlerde yaşanan elaman açığını kapatmak için çalışmalarını tamamladı. Yeni dönemde bir ilki gerçekleştirerek ilk kez Pişmaniye Yapımı modülü açılmasına yönelik çalışmalar yaparak bu modülü Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü programına ekleten KO-MEK, başvuru sayısını tamamlayarak pişmaniye yapım kursunu açtı.

 

SERTİFİKASINI ALAN KURSİYERLER RAHATLIKLA İŞ BULABİLECEK

KO-MEK çalışmalara İlk olarak kendi bünyesindeki Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında görev yapan Usta Öğreticilere işin ustalarından eğitim almalarını sağlayarak başladı. Daha sonra pişmaniye yapım sektörüne maharetli eller yetiştirerek bu alanda yetişmiş elaman bulmakta zorluk çeken sektöre yeni yüzler yetiştirmek için Pişmaniye Yapım kurslarına başladı. İstihdama yönelik açılan pişmaniye yapım kursunu tamamlayan kursiyerler sertifikalarını alarak elaman açığı bulunan üretim tesislerinde iş bulabilecek ya da kendi iş yerlerini açabilecekler. 


 

96 SAATLİK EĞİTİM 


Mehmet Ali Paşa Kurs Merkezinde açılan Pişmaniye Yapım Kursu, pratik dersler ve uygulamalı derler ile eğitimlerine devam ediyor. Toplamda 96 saatlik eğitimden oluşan kurs sonrasında kursiyerler sertifikalarını alarak pişmaniye yapım sektöründe iş bulabilecekler. 

 

KAYITLAR DEVAM EDİYOR


Pişmaniye ustası olmak isteyen vatandaşlar başvurularını www.komek.org internet sitelerinden veya bizzat Aydınken, Karamürsel, Mehmet Ali Paşa, Yarımca, Yenikent, Seka Kaynak Atölyesi, Kandıra, Çayırova, Darıca ve Gölcük KO-MEK kurs merkezlerine yapabilirler.  Vatandaşların eğitim ihtiyaçlarını en iyi ve en kaliteli şekilde karşılamaya çalışan KO-MEK gelen talepler doğrultusunda yeni branşlar açmaya devam edecek.

 


 
 
 
 
Yayınlanma Tarihi: 18.06.2018
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,25 saniye
 
 Diğer Haberler

Pişmaniye yapım kursu açıldı

İstihdama yönelik açtığı kurslarla adından söz ettiren KO-MEK Pişmaniye Yapım Kursu açarak bu alanda ihtiyaç duyulan yetişmiş elaman açığını kapatmayı hedefliyor...

Karaosmanoğlu KO-MEK Hurması ile misafir oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KO-MEK Hurması projesi kapsamında Körfezli ailenin iftar sofrasına misafir oldu...

KO-MEK’ten Renkli Festival

“KO-MEK ile Gönülden Renkler” teması ile yola çıkan KO-MEK, 14. Dönem Genel Sergi Festivali’ni Kocaeli Uluslararası Fuar Alanı’nda muhteşem bir törenle açtı...

Ramazan’da Örnek Yardımlaşma Hareketi

KO-MEK, bu Ramazan ayında başlattığı yeni yardımlaşma hareketi KO-MEK Hurması’yla ihtiyaç sahibi ailelerin iftar sofralarına konuk oluyor..

KO-MEK Genel Sergi ve Festivaline Davetlisiniz

KO-MEK Genel Sergi ve Festivali 8 Haziran Cuma Günü Kocaeli Uluslararası Fuar alanında açılıyor...

‘Geleceğin bilim insanları Kocaeli’den çıkacak

Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Gebze Sarkuysan Anadolu Lisesi’nin Kimya-Biyoloji ve Fizik Laboratuvarlarının açılışını gerçekleştirdi. ..

KO-MEK Kursiyerleri 23 Mukabele Okuyor

23 kurs merkezinde 391 kursiyer, Kur’an-ı Kerim surelerini okuyor..

KO-MEK Hurması Gönüllere Taht Kurdu

Genel Sekreter Bayram, KO-MEK Hurması ile Gölcüklü ailenin iftar sofrasına konuk oldu..

KO-MEK’le mantar yetiştirmeyi öğreniyorlar

İş, emek ve alın terinin haklı adresi KO-MEK, yeni bir istihdam alanı ile daha vatandaşların yanında ..