Haberler
Mutlu bir evliliğin sırrı: Ben değil biz olun


 


 

Meslek ve sanat eğitimlerinin yanı sıra istihdama yönelik kursları ile de işsizliğe ve kalkınmaya katkı sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Kursları (KO-MEK)’nda sosyal projeler tüm hızıyla devam ediyor. 2014 yılından itibaren 1354 kursiyere eğitim vererek birer bilinçli birey olarak aile yapısını güçlendirmeyi amaçlayan KO-MEK Aile Okulu’nun 6. Dönem 3. Hafta eğitimlerine başladı. Birbirinden ünlü ve alanında uzman konuşmacıların katıldığı eğitimlerin 3. haftasında eğitimci-yazar Fatih Akbaba, ‘’Seninle biz olmak istiyorum’’ konusuyla kursiyerlerin konuğu oldu
 

EVLİLİKLE İLGİLİ ÖNERİLERDE BULUNDU


Sabah ve öğlen oturumu olarak Körfez ve Gebze’de gerçekleştirilen eğitimlerde sabah oturumu Körfez Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sohbet ortamında gerçekleştirilen eğitimlerde eğitimci-yazar Fatih Akbaba, zaman zaman katılımcılarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak eğitimlere devam etti. Konuşmasına KO-MEK kurslarından duyduğu memnuniyeti anlatarak başlayan Akbaba, kursiyerlere mutlu bir evlilik için önemli öneri ve uyarılarda bulundu.

 

EVLİLİKLERDE “BEN” DEĞİL “BİZ” OLUN


Türkiye’de boşanma sayısının gittikçe arttığını ifade eden Akbaba, ‘’Evliliklerde ben yerine biz olmak için şu 5 maddeye dikkat etmeliyiz; Evlilik öncesinde sevince her şey hallolur zannediyoruz ama çiftlerin eğitimleri, aile denkliği kültür farklılıkları, geçmişi ve çiftlerin akıl seviyeleri birbirlerine denk olmalıdır. Bir taraf mutlu diğer taraf mutsuz ise o iş yürümez” dedi. Evlilik çağında olan kursiyerlere öğütler veren Akbaba, “Eş seçerken şu 4 şeye dikkat edin. Karşılıklı dürüstlük, sadakat, sabır ve sorumluluk olmayan ilişki sağlıklı olmaz. Eşinizi var olduğu gibi kabul edin kimseyle kıyaslamayın, evlilikler fikir ortaklığıdır eşler aynı şeyi düşünmeyebilir ama önemli olan ortak noktada buluşmaktır’’ şeklinde konuştu.

 
“ERKEK ÇOCUKLARINIZI DA MUTFAĞA SOKUN”

 

Eğitimim sabah oturumunun tamamlanmasından sonra Gebze Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilen öğlen oturumunda kursiyerlere konuşan Akbaba, evlenecek genç kızlara uyarılarda bulundu. Akbaba konuşmasında, ‘’Anne babasının yanında şımaran kız veya erkek evlenince aynı davranışı karşı taraftan bekliyor. Çocuklar aynı şartlarda yetişmeli, kız da gücünün yettiği kadar ağır işlerde çalıştırılmalı. Erkek de gerekirse mutfağa girip annesine yardım etmelidir” ifadelerini kullandı.

 
 
Yayınlanma Tarihi: 20.03.2017
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,20 saniye
 
 Diğer Haberler

Mutlu bir evliliğin sırrı: Ben değil biz olun

KO-MEK “Aile Okulunun” 6. Dönem 3. Hafta programında Eğitimci-Yazar Fatih Akbaba ‘’seninle biz olmak istiyorum’’ konusuyla kursiyerlerin konuğu oldu...

Lise öğrencileri ‘’Ebru’’ sanatını çok sevdi

KO-MEK okullarda farklı branşlarda düzenlediği etkinliklerle branş tanıtımlarına devam ediyor...

Milletvekili YAMAN’dan KO-MEK’e ziyaret

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman KO-MEK Bahçecik Kurs Merkezini ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti...

Assan Hanil, 8 Mart’ı KO-MEK ile kutladı

Kurulduğu günden itibaren birçok sosyal projenin içinde olan KO-MEK, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü unutmadı...

Karşıyaka KO-MEK’e sürpriz ziyaret

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Karşıyaka KO-MEK Kurs Merkezini ziyarete ederek kursiyerlerle sohbet etti...

Ailede çocuk disiplini nasıl olmalı?

Kurulduğu günden itibaren Kocaeli’nde bir marka haline gelen KO-MEK, “Aile Okulu” projesi ile binlerce kursiyere eğitim verdi..

‘’KO-MEK hayata olumlu etki ediyor

Başkan Karaosmanoğlu, Mehmet Ali Paşa KO-MEK Merkezini ziyaret ederek, kursiyerlerle bir araya geldi. ..

56 yaşında 11. sertifikasını aldı

‘’En kötü şey belgesizlik’’ diyerek KO-MEK kurslarına başlayan 56 yaşındaki elektrik ustası Turan İçöz, 11. sertifikasını almak için Havuz Suyu Operatörlüğü kursuna yazıldı ..

Daha iyisi için KO-MEK

Halk üniversitesi KO-MEK yeni dönemde de uyguladığı projeler ve çalışmalarla Kocaeli ’ye damga vurmaya devam ediyor...