Dökümanlar
 Ders Notları
 Yıllık Planlar
 Dosyalar
 Haberler
KO-MEK Gebze’ye Renk Kattı


KO-MEK Gebze bölgesindeki resim kursiyerlerinin hazırlamış olduğu eserlerden düzenlenen sergi halkın beğenisine sunuldu.


Resim Kursiyerleri Gebze’yi Büyüledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) kursiyerlerinin başarısını ve verilen eğitimin kalitesini göstermek için düzenlediği “Karma Resim Sergisi”ni Gebze Center’da açtı. Gebze bölgesinde bulunan kursiyerlerin yıl içinde hazırlamış oldukları eserlerin yer aldığı sergi, Gebze Center AVM’ye gelen vatandaşları adeta büyüledi.
FARKLI TEKNİKLER BEĞENİ TOPLADI

On birinci yılını kutlayan KO-MEK, bu yıla özel farklı çalışmalar yapmaya devam ediyor. Kursiyerlerin eserlerinden oluşan “Karma Resim Sergisi”nde resim kursiyerlerinin kullandıkları farklı tekniklerle yaptıkları eserler ziyaretçiler tarafından çok beğenildi. Birbirinden güzel 70 eserin görücüye çıktığı sergide rapido, pastel kalem, kuru boya, yağlı boya, karakalem ve kabartma tekniklerinin kullanıldığı eserler yer aldı.  “RESİM SANATI EN CİDDİ REHABİLİTE.”

Güzel sanatlar Resim-Heykel Bölümü’nden mezun olan , KO-MEK sergisinin kendi üniversite sergilerinden daha güzel olduğunu söyleyen, Heykeltraş Mehmet Türkmehmetoğulları, “KO-MEK çok güzel ve büyük işler çıkarıyor. Hakikatten tebrik ederim.” dedi. Tüm Kocaeli halkının bu nimetlerden faydalanmasını isteyen Türkmehmetoğulları, “ Resim sanatı en ciddi rehabilite. İnsanlar evlerinde psikolojik sorunlarla boğuşacağına, sanatla yorularak rehabilite olmalılar.” diyerek sözlerini tamamladı.

 Resim kursuna daha yeni başlayan Sevim Bozkurt ise, daha önce hiç yeteneği olmadığı halde, eserinin sergide paylaşılmasının heycanıyla, “KO-MEK çok iyi bir eğitim kurumu. Öğreticilerimiz her şeyi en ince ayrıntısına kadar bizimle paylaşıyor.” dedi.“BİZE BU FIRSATI VEREN BELEDİYEMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.”

İş hayatından ayrıldıktan sonra evde sıkılmaya başlayan Menşure Çavuş:”Resim bambaşka bir aktivite, insan beynini dinlendiriyor. Bize bu fırsatı veren belediyemize çok teşekkür ediyoruz.”dedi. KO-MEK’ te farklı eğitimlerde alan Çavuş, öğreticilerden ve yöneticilerden çok memnun olduğunu belirtti.
“RESİM SAYESİNDE DÜNYA’YA BAKIŞ AÇIM DEĞİŞTİ.”

Üç yıldır Resim Kursu’na katılım sağlayan Hülya Arıkan, “Resim kursuna severek başladım fakat yeteneğim yoktu.  Daha işin başındayım. Resim yapıldıkça ilerleyen bir sanat dalı ve büyük bir hobi benim için. Dünya görüşüm, hayata bakışım değişti resimle. Daha ılımlı, daha pozitif bir insan oldum. KO-MEK bence Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı en güzel etkinlik. Bize bu imkanları sağladıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

KO-MEK kurslarına folklör branşıyla başlayan Reyhan Erdöl ise, “Hiç yeteneğim olmadığı halde, resim hocamızın samimiyetine güvenerek resim kursuna başladım. İlk zamanlar çok mücadele ettim, hocamın teşviki ile resime daha çok tutundum ve şuan resim kursunda üçüncü senem. Resim artık bizim için bir terapi, resim yaparken çok mutlu oluyorum. Günlük hayattaki streslerden ve yorgunluklardan arındırdığını düşünüyorum. Bize bu fırsatı sağlayanlara çok teşekkür ediyorum.” dedi. SERGİ KOCAELİ Lİ SANATSEVERLERİN TAKDİRLERİNİ TOPLADI

KO-MEK kurulduğu günden bugüne el sanatlarından bilim teknolojilerine, çocuk gelişimi ve eğitiminden giyim üretim teknolojisine, sanat ve tasarımdan yabancı dillere kadar 250 den fazla branşta, ücretsiz sanat ve meslek eğitimi veriyor. Verdiği eğitimlerle Modern Sanatlar ve Geleneksel sanatlarımızın tanıtılmasına ve geleceğe taşınmasına katkı sağlayan KO-MEK, düzenlediği sergilerle de Kocaelili sanatseverlerin takdirlerini toplamaya ve ilgisini çekmeye devam ediyor.1 Mart’a kadar devam edecek olan Gebze Center’daki Resim Sergisi tüm sanatseverlerini bekliyor.

 

 Facebook'ta Paylaş   


Bu haberin QR Kodu:
Bu habere mobil cihazınızdan erişmek için yandaki QR kodunu okutunuz..
 Bu Haber 202 defa okundu.
 27.02.2015
Sayfanın yüklenme süresi: 3,22 saniye
 
 Diğer Haberler 
 
Bizi Sosyal Medya'dan
takip edin.