Dökümanlar
 Ders Notları
 Yıllık Planlar
 Dosyalar
 Haberler - KO-MEK ile renkler dile geliyor

KO-MEK Kocaeli’nin tüm ilçelerinde toplam 44 kurs merkezinde yeni meslek sahibi olmak ve kendini mesleki anlamda geliştirmek isteyenlere eğitim ve sertifika hizmeti vermenin yanında, sanata ve sanatçıya da farklı branşlarla destek oluyor.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları bünyesinde hizmet veren Yarımca Kurs Merkezi 16 yaş üzeri her yaş ve meslekten vatandaşımıza hizmet etmeye devam ediyor. KO-MEK bu kapsamda farklı meslek dallarından emekli olan kişilerin boş zamanlarını daha verimli değerlendirmeleri için sıcak bir ortam ve iyi bir fırsat oluşturmakta. Yarımca Kurs Merkezi’nin ferah ortamında tuvalleri renklendiren kursiyerler, gerek resim yapmaya yeni başlayan, gerekse daha önce uğraşmış oldukları sanat ile ilgili kendini geliştirmek isteyenlerden oluşuyor

“Emekli olduktan sonra boş vakitlerimizi kahvelerde geçirecektik.”

Kursiyerlerden emekli banka müdürü olan, boş günlerini buradaki kurslarla değerlendiren ve önceden KO-MEK’ten bilgisayar ve bağlama kursları alan Cevdet Alan, “Hocalarımız çok iyiler. Bilmediklerimizi soruyoruz, öğreniyoruz. Bundan öte kaynaşmayı öğreniyoruz. Arkadaşlarımızla birbirimize destek oluyoruz. KO-MEK olmasa böyle eğitici şeylerle uğraşamazdık. Birliktelik olmazdı, dayanışma olmazdı. Boş vakitlerimizi kahvelere geçirecektik. KO-MEK’ten çok memnunum.” diyerek, KO-MEK hakkındaki düşüncelerini ifade etti.


“KO-MEK iyi bir düşüncenin eseri. Düşünenler, kuranlar sağolsunlar.”

1942 doğumlu emekli İhsan Ersöz KO-MEK için, “Benim kahve kültürüm olmadığı için evde kitap oku, dergi oku nereye kadar okuyacaksın. Burada yeni arkadaşlar ediniyoruz. İdarecilerimiz çok iyi, ortam çok güzel. Bu sayede emeklilik çok güzel geçiyor. KO-MEK iyi bir düşüncenin eseri. Düşünenler, kuranlar sağolsunlar.” dedi.


“KO-MEK’ te hastalığımla mücadele ediyorum.”

Geçmişte kanser tedavisi gören ve resim yaparak kendini mutlu etmeye çalışan kamuda uzun yıllar görev almış, emekli Feriha Nurlu , “ Renkleri seviyorum. Burada güzel vakit geçiriyorum ve hastalığımla resim yaparak boğuşuyorum. Kendimi mutlu etmeye çalışıyorum. Burada da o mutluluğu yakalıyorum. Renklerin benim dünyama girmelerine izin verdiğim zaman bende mutlu oluyorum. Ortaya çıkan güzel eserlere bakarak keyif alıyorum.” diye konuştu.

“Öğreten bir kişiden bir parça alsak bile Allah razı olsun.”

Çocukluğundan beri resim yapmayı sevdiğini söyleyen, emekli sağlık memuru Rafet Akbaş ise, “1954 senesinde yeteneğimle resim akademisini kazandım fakat gitmek nasip olmadı. Resim yapmayı bırakmadım. Öğreten bir kişiden bir parça alsak bile Allah razı olsun. KO-MEK’ten çok memnunum. Bu imkanları sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bilgisayarınızda Flash Player Yüklü olmadığından veya güncellemeleri eksik olduğundan Video Player yüklenemedi.
Buradan güncel Flash Player programını indirebilirsiniz.
Bilgisayarınızda Flash Player Yüklü olmadığından veya güncellemeleri eksik olduğundan Video Player yüklenemedi.
Buradan güncel Flash Player programını indirebilirsiniz.


Facebook'ta Paylaş   


Bu haberin QR Kodu:
Bu habere mobil cihazınızdan erişmek için yandaki QR kodunu okutunuz..
 Bu Haber 135 defa okundu.
 30.01.2015
Sayfanın yüklenme süresi: 0,03 saniye
 
 Diğer Haberler 
 
  Yorum Gönder
Adınız :
Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Cinsiyet :
Yorumunuz :
     

 
Bizi Sosyal Medya'dan
takip edin.