Haberler
KO-MEK SİZLERLE BÜYÜDÜ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KO-MEK Derince ve Yenikent Kurs Merkezlerini ziyaret ederek, kursiyerlerle bir araya geldi. KO-MEK’in bu yıl 15. kuruluş yıldönümünü kutladığını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Bu eğitim kurumu sizlerin katkılarınızla her geçen yıl büyüyerek gelişti. Yediden yetmişe herkese sunulan ücretsiz eğitim olanağı ile Halk Üniversitesi unvanına layık görüldü. Eğitimin yanı sıra tüm kursiyerlerimizle birlikte büyük bir aile olduk” dedi.


BURASI BİZİM EVİMİZ


Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, kurs merkezi ziyaretlerinde sınıflara girerek kursiyerlerle sohbet etti. Başkan Karaosmanoğlu kursiyerlere, “Nasılsınız, burada mutlu musunuz?” diye sordu. KO-MEK’in kendileri için önemine değinen kursiyerler ise, “Burası bizim evimiz gibi. Burada dertlerimizi, mutluluğumuzu paylaşıyoruz. Aynı zamanda hem öğreniyor hem de üretmenin keyfini yaşıyoruz” yanıtını verdi.

15 YILDA GELİNEN NOKTA

Başkan Karaosmanoğlu kursiyerlerle sohbeti sırasında KO-MEK’in geçtiğimiz günlerde 15. Kuruluş yıldönümünü kutladığını hatırlattı. KO-MEK’in 15. yıl önce 8 kurs merkezi ile yola çıktığını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “15 yıl içinde 566 bin 323 kişiye 40 farklı meslek dalında ücretsiz meslek ve sanat eğitimi verdik. KO-MEK 2018-2019 eğitim öğretim yılı ilk döneminde ise 42 kurs merkezinde halen yaklaşık 40 bin vatandaşa 186 farklı branşta eğitim vermeye devam ediyor” dedi.

KO-MEK’in kursiyerleriyle bugünlere geldiğini ve her geçen yıl gördüğü ilgi nedeniyle büyüdüğüne işaret eden Başkan Karaosmanoğlu, “KO-MEK, yediden yetmişe herkese verdiği eşit ve ücretsiz eğitim olanağı ile Halk Üniversitesi unvanına layık görüldü. Eğitimin yanı sıra tüm kursiyerlerimizle birlikte büyük bir aile olduk” dedi. Başkan Karaosmanoğlu, KO-MEK’in dün olduğu gibi gelecekte de aynı kararlılıkla yoluna devam edeceğini ifade etti.

 

EĞİTİM ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÖNEMLİ


Öte yandan Başkan Karaosmanoğlu Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime verdiği önem kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında da kursiyerlere bilgi aktardı. Büyükşehir Belediyesi’nin meslek ve sanat eğitiminin yanı sıra spor konusunda da önemli hizmetler verdiğine dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, “Bugün Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim kurumlarında görev yapan kendi dallarında uzman eğitmenler bulunuyor. Çünkü biz eğitimi önemsiyoruz” dedi. KO-MEK kursiyerlerine kurslara katıldıkları için teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu, başarı dileklerini ileterek ziyaretini tamamladı.

 
 
Yayınlanma Tarihi: 18.01.2019
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,26 saniye
 
 Diğer Haberler

KO-MEK SİZLERLE BÜYÜDÜ

KO-MEK’in kursiyerleriyle bugünlere geldiğini ve her geçen yıl gördüğü ilgi nedeniyle büyüdüğüne işaret eden Başkan Karaosmanoğlu, “KO-MEK, yediden yetmişe herkese verdiği eşit ve ücretsiz e..

KO-MEK Vefası ile çocuklar üşümez

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları Vefa Projesi, gerçekleştirdiği şefkat ve iyilik hareketleriyle gönüllere taht kurmaya devam ediyor. KO-MEK kursiyerlerinin bir a..

Hangisi fotoğraf hangisi resim?

KO-MEK Resim Branşı kursiyerleri, fotoğrafçılık branşında eğitim alan arkadaşlarının çektikleri fotoğrafları tuvallerine yansıttı..

Nice 15 yıllara KO-MEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, kuruluşunun 15. yılını düzenlediği muhteşem bir programla kutladı...

KO-MEK’in “En Sanatkar” kursiyeri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları insan yaşamına sanatla dokunarak, yaşanan acıların hafiflemesine vesile oluyor. KO-MEK’te Ahşap Oymacılığı eğitimi alan emekli ö..

15 yılda 566 bin 343 kişiye ücretsiz eğitim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları gelecek hafta kuruluşunun 15. Yılını kutlayacak. Kentin halk eğitimi konusunda tartışmasız en önemli adresi olan KO-MEK, 15 yı..

KO-MEK’te 15. Yıl heyecanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları 15. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla 7 Ocak Pazartesi günü bir program düzenleyecek. SDKM Büyük Sahne’de 19.00’de başlayacak olan p..

Hereke halısına en kalıcı ilmeği KO-MEK attı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, dünyaya mal olmuş ve bu toprakların en önemli kültür değerlerinden biri olan Hereke halısına hak ettiği değeri verdi. KO-MEK ku..

Güçlü kadınların adresi KO-MEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, Kocaeli’ndeki güçlü kadınların adresi olmaya devam ediyor. Her kesimden kadının kendisine uygun bir branşta eğitim alma fırsatı..