Dökümanlar
 Ders Notları
 Yıllık Planlar
 Dosyalar
 Haberler
KO-MEK Genel Sergi ve Kocaeli Fuarı önceki gün


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) Genel Sergisi ve Kocaeli Fuarı Açılışı önceki gün Fuar içi Güneş Sahne’de yapıldı. Açılışta Zara muhteşem bir konser verdi.


   


PROTOKOLDEN KATILIM

Açılışa; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcıları Doğan Erol, Feyzullah Okumuş, KOTO Başkanı Murat Özdağ, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ali Yeşildal, Basın Yayın ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, milletvekili adayları, müdürler ve vatandaşlar katıldı.


 

“KO-MEK BENİ HAYATA BAĞLADI”

KO-MEK kursiyerlerinin yanı sıra vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği program geç saatlere kadar devam etti. KO-MEK kursiyerleri açılışta bir konuşma yaptı.55 yaşındaki Sevim Erzincan 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan depremde iki evladını ve sol elinin 3 parmağını kaybettiğini ifade ederek, zor bir süreçten geçtiğini anlattı. Bu yıl eşinin ve arkadaşlarının tavsiyeleri üzerine KO-MEK Mefruşat Kursuna başlayan Erzincan: ‘’KO-MEK Kursları beni hayata bağladı. Kurslarda çok güzel arkadaşlıklar edindim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim’’ diyerek gözyaşlarını tutamadı.

 

KARAOSMANOĞLU“BİRLİKTE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPTIK”

Ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşma yaptı. Karaosmanoğlu, KO-MEK ‘in 7’den 70’e büyük bir aile olduğunu ve yapılan en büyük hizmetlerden birisi olduğunu söyleyerek ‘’ Bu kurslara her yıl ortalama 30-35 bin kişi geliyor. 11 yıldır kursiyerlerimizle birlikte çok güzel işler yaptık. KO-MEK hem bedenimizi hem ruhumuzu geliştirdiğimiz bir yer. Kursiyerlerimizin çabaları bize de enerji veriyor daha azimle çalışıyoruz.’’ dedi. Kurslara sadece gençlerin değil 80-85 yaşlarında insanların da geldiğini belirten Karaosmanoğlu, daha kurslar bitmeden gençlerin iş bulabildiğini deifade ederek ‘’Biz bu konuda elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Çünkü aşk olunca meşk te olur. İçinizde bir şeyler yapma isteği oldukça imkan da bulunur.’’ şeklinde konuştu.


 


“VALİ GÜZELOĞLU: KO-MEK GÖNÜLKÖPRÜSܔ

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu konuşmasında‘’ Türkiye’de bazı şehirler vardır. Bazı özellikleri ile geçmişten geleceğe damga vurur.Kocaeli her konuda ülkemize katkı sağlayan çok özel bir şehir. Burada birçok kültür bir arada yaşıyor.’’ dedi. Kocaeli’ de çok güzel bir birliktelik olduğunu söyleyen Güzeloğlu: ‘’ Halkımızın gönlüne köprüler kurdukça ilişkilerimiz gelişiyor. KO-MEK’ te bu köprülerden birisi. KO-MEK Kurslarını bu aşamaya taşıyan herkese teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

 


BAKAN IŞIK”ÇOK GÜZEL ŞEHRİMİZ VAR”

Konuşmasına Kocaeli’nin güzelliklerini anlatarak başlayan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, dünyanın birçok yerini gezme fırsatı bulduğunu ve Kocaeli’nin dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olduğunu söyleyerek: ‘’ Allah vergisi çok güzel bir şehrimiz var. Ben bu şehirden uzak kaldığımda üzülüyorum. Bu şehrin bir büyüsü var. Buraya hizmet bizim için her şeyden önce geliyor.’’ dedi. Kocaeli Fuarı’nın eskiden sadece sanayi fuarı olduğunu ve daha sonra kültür sanat ve eğlence fuarına dönüştüğünü ifade eden Işık‘’ 49.kez kapılarını açan Kocaeli Fuarı hayırlı olsun’’ dedi.

 


“70 BİN BİLİŞİM UZMANINA İHTİYAÇ OLACAK”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte birçok projeye imza attıklarını belirten Bakan Fikri Işık Karaosmanoğlu’ nun  sosyal belediyecilik anlayışı ile çalıştığını ifade ederek, “Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 700 bin ziyaretçinin katılım sağladığı Kitap Fuarı buna bir örnektir.” dedi. Işık ayrıca “Peygamberimiz, beşikten mezara kadar ilim öğreniniz’’ buyuruyor. KO-MEK Kursları bunun bir yöntemi. Bu kurslardan her yaştan her kesimden insan faydalanıyor. Bu zamana kadar 350 binden fazla kişi bu kurslardan faydalandı. Burada insanlar hem bir şeyler öğreniyor hem de sosyalleşiyor.’’ şeklinde konuştu. Gebze’de temelleri atılacak olan bilişim vadisi tamamlandığında 70 bin bilişim uzmanına ihtiyaç olacağı müjdesini de veren Bakan Işık” Bu konuda sertifikalı bir program başlatacağız” dedi.

 

YARIŞMALARDA KAZANANLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, KO-MEK ile başardım ve KO-MEK ile üretiyorum” yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verirken, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Resim ve Fotoğraf, Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu da yemek yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi.


 


AKÜLÜ ARABA HEDİYE ETTİ

Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ve Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve protokol ile KO-MEK Genel Sergisini Gezen Bakan Işık stantları tek tek inceleyerek engelli kursiyer Vicdan Erdemli’ ye akülü araba hediye etti. Genel sergide bulunan  aerobik standında ise Bakan Fikri Işık ve Başkan Karaosmanoğlu masa tenisi oynadı. Açılış programı havai fişek gösterilerinin ardından ünlü sanatçı Zara’nın yaklaşık 3 saat süren canlı performansı ile geç saatlere kadar devam etti. 

 Facebook'ta Paylaş   


Bu haberin QR Kodu:
Bu habere mobil cihazınızdan erişmek için yandaki QR kodunu okutunuz..
 Bu Haber 214 defa okundu.
 26.05.2015
Sayfanın yüklenme süresi: 0,03 saniye
 
 Diğer Haberler 
Bizi Sosyal Medya'dan
takip edin.