Haberler
Öğrenme şenlikleri KO-MEK ile renklendi


 


 

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın ortaklaşa uyguladığı projeye 7 den 77 ye herkes destek verdi. Kocaeli genelinde ilçeler kapsamında gerçekleştirilen etkinliklere özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Gölcük Kaymakamlığı tarafından, Gölcük Belediyesi ve KO-MEK’in desteğinin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Anıtpark’ta “Öğrenme Şenlikleri” yapıldı. Şenliğin açılış törenine il ve ilçe protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


 

ALTINTAŞ “ÇAĞA AYAK UYDURUYORUZ”Eğitim’de öğrenme temasının işlendiği şenliklerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarının yanı sıra birçok kurum ve kuruluş stant açarak kaybolmaya yüz tutmuş meslekler uygulamalı olarak ziyaretçilere gösterildi. Şenliklerin başlangıç kurdelesini kesim töreni öncesinde bir konuşma yapan Kaymakam Mustafa Altıntaş şunları söyledi: “Eğitim bir milletin can damarıdır. Artık çağımız teknoloji çağı. Bu yanda bizim de ciddi adımlarımız var. Çocuklarımızın eğitimine büyük önem verirken, gerekli gelişimleri de yapıyor, çağa ayak uyduruyoruz. Bu şenliklere katılan herkese teşekkürler ediyorum diyen Altıntaş, “eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili her etkinlik önemlidir ve toplumun gelişimine katkı sağlar” diyerek kurdeleyi kesti.


 

KO-MEK’E YOĞUN İLGİKurdele kesiminin ardından stant alanını gezen protokol ve ziyaretçiler meslek dallarını dikkatlice inceledi. Gölcük Kaymakamlığı’nın gerçekleştirdiği etkinliğe destek veren KO-MEK Usta Öğreticilerin yaptığı birbirinden güzel uygulamaları yakından inceleyen ziyaretçiler, hem eğlendi hem de öğrendiler. Birbirinden başarılı maharetli ellerin yaptığı uygulamaları yakından takip eden öğrenciler, Kaynakçılık ve Gemi Yapımı uygulamalarının yanı sıra Ahşap Boyama uygulamalarına yoğun ilgi gösterdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Murat Yavuz,  KO-MEK çalışmaları ve yeni açılan İstihdama yönelik kurs faaliyetleri ile ilgili protokol ve ziyaretçileri bilgilendirdi.

 OKULLAR MAHARETLERİNİ SERGİLEDİGölcük Kent meydanında düzenlenen öğrenme şenliğine katılan okullar Hayat Boyu Öğrenme kapsamında görsel, yazılı ve atölye çalışmaları şeklinde uygulamalar yaparak okullarını tanıttılar. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği şenlikler iki gün boyunca devam edecek.

 
 
Yayınlanma Tarihi: 16.10.2017
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,37 saniye
 
 Diğer Haberler

Öğrenme şenlikleri KO-MEK ile renklendi

2013 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan öğrenme şenlikleri bu yıl da tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de kutlandı...

Daha iyisi için her şey hazır

KO-MEK ve İlçe Halk Eğitim müdürleri, yeni dönem planlaması için bir araya geldi...

Pişmaniye Ustası olacaklar

Halk Üniversitesi KO-MEK, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nde Pişmaniye Yapımı modülü açarak Türkiye genelinde bir ilki başardı..

İstihdamın adresi KO-MEK

Büyük istihdam seferberliğinde, ‘’Bende varım’’ diyen KO-MEK, iş sahibi olmak isteyen vatandaşlara destek vermeye devam ediyor..

Hizmet İçi Eğitimler devam ediyor

Yeni dönem hazırlıklarına devam eden KO-MEK, hizmet içi eğitimlerine Giyim ve El Sanatları branşında devam etti..

Hayatın her alanında KO-MEK var

KO-MEK branş tanıtımları kapsamında saha çalışmalarına devam ediyor...

KO-MEK personeline hizmet içi eğitim verildi

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak yapılan Hizmet İçi Eğitimler kapsamında KO-MEK ve Bilgievleri personeline mevzuat, kişisel gelişim, mesleki ve..

KO-MEK’ten müzik şöleni

Branş tanıtımlarına devam eden KO-MEK müzik usta öğreticilerinin 41 Burda AVM’de sergiledikleri muhteşem müzik dinletisi dinleyenler tarafından tam not aldı...

KO-MEK sayesinde kendi işini kurdu

KO-MEK, KOSGEB ve İŞKUR’un ortaklaşa düzenlediği uygulamalı girişimcilik projesinden aldığı eğitimler sonucunda kendi iş yerini açtı..