Dökümanlar
 Ders Notları
 Yıllık Planlar
 Dosyalar
 Haberler
‘’ KO-MEK’ te Temizlik ve İletişim ‘’

        


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları KO-MEK’ te hizmetli personele hijyen ve iletişim eğitimleri verildi.

 


TEMİZLİKTE 1. SINIF

KO-MEK, Hizmetli personelin hijyen kurallarına uygun çalışmaları konusunda Sivil Toplum Merkezinde Eğitim Programı düzenledi. Hijyen kuralları ile alakalı konuların anlatıldığı eğitimde KO-MEK Türk Mutfağı Usta Öğreticilerinden Sibel Gülsün temizlik konusunda üç farklı iş yeri örneği vererek: ‘’Bunlardan 3. Sınıf işyerlerinde herkes savurgan davranır ve çöplerin yerlere atar, bu çöpleri hiç kimse kaldırmaz. 2. Sınıf işletmelerde çalışanlar yine yerlere çöp atarlar ama bazıları bu çöpleri yerden alırlar. 1. Sınıf işyerlerinde ise kimse yerlere çöp atmaz, böyle bir durum olsa da herkes yerde gördüğü çöpü kaldırır. İşte hedef 1. Sınıf işyeri olabilmektir.’’ Diye konuştu.

 


BEDEN DİLİ ÇOK ÖNEMLİ

Eğitimlerin ikinci oturumunda ise iletişim konusu ile alakalı eğitim yapıldı. KO-MEK Kişisel Gelişim Branşlarında Usta Öğreticilik yapan Filiz Kocatepe iletişimde beden dilinin önemine dikkat çekti. İletişimin %84 ‘ünü beden dilinin oluşturduğunu ifade eden Kocatepe sözlü ve yazılı iletişimin beden diline göre çok az etkili olduğunu söyledi. 

 Facebook'ta Paylaş   


Bu haberin QR Kodu:
Bu habere mobil cihazınızdan erişmek için yandaki QR kodunu okutunuz..
 Bu Haber 2714 defa okundu.
 02.10.2015
Sayfanın yüklenme süresi: 0,03 saniye
 
 Diğer Haberler 
Bizi Sosyal Medya'dan
takip edin.