Dökümanlar
 Ders Notları
 Yıllık Planlar
 Dosyalar
 Haberler
Karamürsel KO-MEK İlçe Sergisi Açıldı

 

 

 

Kocaeli büyükşehir belediyesi meslek edindirme kursları KO-MEK’de ilçe sergileri devam ediyor. İlçe sergilerinde açılış sırası Karamürsel’de idi. Birbirinden güzel el işi eserlerin yer aldığı sergiye Erkan Şamçı konuşmacı olarak katıldı.

 

KARAMÜRSEL İLÇE SERGİSİNE KATILIM YOĞUN OLDU

 

Karamürsel altın kemer kültür merkezinde gerçekleştirilen sergiye Kocaeli büyükşehir belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel belediye başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Kocaeli Büyükşehir belediyesi genel sekreter yardımcısı Feyzullah Okumuş un yanı sıra milletvekili adayları müdürler KO-MEK yöneticileri usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

 

AÇILIŞ ÖNCESİ VATANDAŞLAR DOYASIYA EĞLENDİ

 

Sergi açılışı öncesinde Büyükşehir belediyesi eğitmenlerinden Nuray Polat ve KO-MEK usta öğreticilerinden oluşan halk müziği ekibi konser verdi.

 

ŞAMCI’DAN HAYAT KURTARAN MESAJLAR

 

Sahneye bahçıvan tulumuyla çıkan Erkan Şamcı KO-MEK’in farklı alanlarındaki kurslarından çok etkilendiğini söyledi. Şamcı ”Hayatımızı kolaylaştırsın diye bize sunulan temizlik ürünleri tamamen kimyasal maddelerle dolu. Çok temiz ve titiz olduğumuz ile çok övünürüz. Gerçekte ise ağır kimyasalları hayatımıza sıvayıp duruyoruz. Sabah kalkarız kendimizi temizleriz. Mesela dişlerimizi köpürte köpürte fırçalarız. O köpük bildiğiniz deterjandır. Diş macunlarının içeriğine bakın. Çamaşır deterjanına şeker karıştırıyorlar. Yani biz her gün deterjanla dişlerimizi fırçalıyoruz. Çocuklar için olanların durumu daha vahim. Onlarda bir de fare zehiri var . Çocuğunuzun ağzına temizlik adına fare zehiri sürer misiniz? Sürmezsiniz değil mi? Ama sürüyoruz. Burada reklamların büyük etkisi var.” şeklinde konuştu.

 

SİNEK İLAÇLARI TEHLİKE SAÇIYOR

Şamcı”Bir başka derdimiz bardaklarımızı pırıl pırıl olsun. Bulaşık makinalarında kullandığımız deterjanlar arınmıyor ve tamamen kimyasal. Eşya odaklı yaptığımız her iş dönüp dolaşıp bize zarar veriyor. Firmalar ise leke çıkarmak için bu ürünleri sattıklarını söylüyorlar. Hayatımıza soktuğumuz her ürünün sağlığımıza uygun olması gerekiyor. Şimdi yaz ayları geliyor. Her yerde yine sinek ilaçları satılacak. Fişe takılan, püskürtülen birçok çeşidi var ve hepsi zehir. O ilaç dediğimiz zehirler aslında haşereleri öldürmüyor. Sinekler bakıyorlar odada zehir var hemen kaçıyorlar. Sineklerin zehirli diye girmediği odalarda çocuklarımızı uyutuyoruz. Bunun yerine sinek teli yaptırmak çok daha sağlıklı bir çözüm. Geçen 80 yıl içinde hayatımıza 150 bin kimyasal madde girmiş maalesef. İlla mikrop diye bir takıntınız varsa her şeyi ütüleyin. Çocuklarınızın oyuncaklarını derin dondurucularda bir gün bekletin. Hiç mikrop kalmaz. Bizim en çok hamilelerin, annelerin yol göstericiliğine ihtiyacımız var. Hamile saçını boyatmıyor, ağrısı olsa dahi ilaç almıyor. Bu hassasiyeti hayatımızın her dönemine yaymalıyız.” şeklinde konuştu.

 

KOZMETİKLERDEN DE BAHSETTİ

 

Kozmetik ürünlerdeki kimyasallara da değinen Erkan Şamcı” Güzel olmak uğruna kimyasalları yüzümüze, her yerimize sürüyoruz. Niye kremler hiç bozulmuyor? Çünkü içinde çok miktarda koruyucu kimyasal var ve biz her gün kullanıyoruz. İnsandan başka hiçbir canlı evine zehir sokmaz. Üstelik paralar ödüyoruz.” diye sözlerini tamamladı. Kursiyerler de Erkan Şamcı’ ya teşekkür ettiler ve hediye verdiler.

 

KO-MEK İÇİN YALOVADAN GELİYOR

 

Şamcı’nın konuşmasının ardından sahneye kursiyerler adına Üveyde Bilir çıkarak bir konuşma yaptı. 65 yaşında olan Bilir KO-MEK kurslarından övgüyle bahsederek iğne oyası ve mefruşat dersi almak için Yalova’dan Karamürsel’e geldiğini ifade etti.

 

AÇILIŞA PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ

 

Açılışta söz alan konuşan Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım, Ko-mek eğitimlerinin kalitesinden övgüyle konuşarak kurslara devam eden kursiyerlere emeklerinden dolayı teşekkür etti. Karamürsel kaymakamı Ahmet Narinoğlu ise konuşmasına eğitimlerin önemine değinerek başladı. Narinoğlu, KO-MEK’ler tüm halkımız acısından bulunmaz bir fırsattır. Kurslara katılarak eğitim alan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

 

KARAOSMANOĞLU, HAKLA HİZMET BİZİM İŞİMİZ

 

Sergi açılışında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bir halk üniversitesi olan KO-MEK’ in yaptığı önemli hizmetlere değindi. Karaosmanoğlu” Halka hizmet bizim işimizdir. Her renkten, her kesimden insana hizmet etmek için buradayız. Nereden nereye geldik? Şu an sergi açılışı yaptığımız bina biz göreve geldiğimizde mezbelelikti. Şimdiki hali ise ortada. Biz çözüm odaklı çalışıyoruz. KO-MEK çok büyük başarılara imza attı. Sergi alanını gezdiğinizde buna şahit olacaksınız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

KATILIMCILAR SERGİYE HAYRAN KALDI

 

Sergi açılışına katılan protokol daha sonra sergi alanını gezdi ve kursiyerlerle sohbet etti. 

 Facebook'ta Paylaş   


Bu haberin QR Kodu:
Bu habere mobil cihazınızdan erişmek için yandaki QR kodunu okutunuz..
 Bu Haber 120 defa okundu.
 01.05.2015
Sayfanın yüklenme süresi: 0,03 saniye
 
 Diğer Haberler 
Bizi Sosyal Medya'dan
takip edin.