Haberler
Kartepe’de Herkes KO-MEK Sergisinde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı ilçe sergi açılışları tüm hızıyla devam ediyor. Gölcük KO-MEK kurs merkeziyle yola çıkılan KO-MEK sergi kervanının dokuzuncu adresi, Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ydi. El nakışlarından, Brezilya nakışına, keçe yapımından, dantel angleze kadar birçok alanda düzenlenen etkinliklerin yer aldığı sergiye yediden yetmişe herkes katıldı. Sergi açılışı, genç sanatçı Gizem Kara’nın seslendirdiği türkülerle renklendi.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU KARTEPE’DE

İlçe sergilerinin şu ana kadar açılışlarının hepsine katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe’deki kursiyerleri de yalnız bırakmadı. Sergi açılışına Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra, Kartepe İlçe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, KO-MEK yönetici ve usta öğreticileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.
 
KO-MEK’TE AİLE ORTAMI

Açılışta kursiyerler adına konuşma yapan KO-MEK mefruşat kursiyeri Aysun Artan, eğitimini ilköğretim sonunda çeşitli nedenlerden dolayı yarıda bıraktığını, çevresindeki dostları sayesinde KO-MEK ile tanıştığını söyledi. KO-MEK’te iki  yıldır eğitim aldığını belirten Artan, KO-MEK’te aile ortamı bulduğunu, gerek hocaları, gerekse sınıf arkadaşları ile çok iyi bir ortam oluşturduklarını belirterek kendisini iki yıl içinde çok geliştirdiğini söyledi. Ayrıca bu kurslara emeği geçen başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere, herkese teşekkür ederek sözlerini bitirdi.
 
HALK ÜNİVERSİTESİ KARTEPE’DE
Kartepe sergisinde konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, “KO-MEK her geçen gün şube olarak, branş olarak ve en önemlisi de eğitim alan kişi sayısı olarak artıyor. Halk üniversitesi olarak baktığımız KO-MEK kursları, Kartepe’de de ilçenin ihtiyaç duyduğu alanlarda vasıflı bireyler yetiştirerek eğitime önemli bir hizmet sunuyor. Şimdi burada bu hizmetlerimizin karşılığı olan birbirinden değerli eserlerin bulunduğu sergiyi açacağız. Kartepe ilçemizin sergisinde emeği geçen kursiyer ve eğitmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
KARAOSMANOĞLU SERGİYİ KURSİYERLER İLE AÇTI

Sergi açılışından önce, misafirler ve kursiyerlere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bandosu müzikleriyle, Pakmaya İlköğretim okulu  halk oyunları gösterilerini sundular. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, konuklar ve kursiyerlerle birlikte kurdeleyi keserek sergi açılışını gerçekleştirdi.
 

UZUNTARLA TÜRK MUTFAĞI SERGİDE GÖZ DOLDURDU            
 
Kartepe Ko-mek sergisinin ilgi çeken önemli bir köşesi de, Türk Mutfağı standı idi. Uzuntarla Ko-mek  kursiyerleri tarafından açılan stantta, yöresel yemekler dikkat çekti. Özellikle Çerkes mutfağının vazgeçilmezlerinden olan Haluj ,(çerkes böreği) Başkan Karaosmanoğlu ve protokol mensuplarından yoğun ilgi gördü.
 
 
7’DEN 70’E HERKES KO-MEK KONSERİNDE

Sergi açılışının ardından ünlü sanatçı Gizem Kara bir konser verdi. Sanatçı sergiyi ziyarete gelenlere şarkılarıyla, türküleriyle müzik ziyafeti sundu. Kartepe sergisine gelen ziyaretçiler hareketli şarkılarda hep birlikte oynadılar.
 
Sergiden görüntüler:
 
 
 
Yayınlanma Tarihi: 20.05.2011
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,15 saniye
 
 Diğer Haberler

KO-MEK’te Son Maç

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın geleneksel spor şöleni, heyecanlı yarı final maçların oynanmasının ardından finale yükselen takımlar belli oldu. Raki..

KO-MEK Kocaeli Kitap Fuarında

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı Türk İslam Sanatları Sergisi ve çeşitli etkinliklerindüzenlediği standı ile, K..

Kuruçeşme KO-MEK Yerel sergisi açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı yerel sergiler tek tek açılmaya başlandı. Yerel sergilerde sıra, Kuruçeşme Kur..

Derince'de Sergi Heyecanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı ilçe sergilerinin sekizincisi Derince’ de açıldı. Sergi serüvenindeki De..

Değirmendere Yerel sergisi açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı yerel sergiler tek tek açılmaya başlandı. Yerel sergi serüveninde üçüncü du..

KO-MEK Yerel Sergileri Başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı yerel sergiler tek tek açılmaya başlandı. Yerel sergi serüvenine Şirinköy yere..

KO-MEK İlçe Sergileri Hız Kesmiyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın, Gebze ve Dilovası ilçesindeki KO-MEK Kurs Merkezleri yıl sonu sergilerini açtı. Sergi açılışlarına katılan Büyükşehi..

KO-MEK Sergi Rüzgarı Kandıra’da

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı ilçe sergi açılışları tüm hızıyla devam ediyor. Gölcük KO-MEK kurs merkeziyle ..

KO-MEK’te Herşey Yarı Final İçin

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın geleneksel Spor Şöleninde heyecanlı karşılaşmalar, yüksek temposuyla sürüyor. Futbol turnuvası kapsamında yapılan son..