Haberler
KO-MEK’ten Uygulamalı Branş Tanıtımı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), Kurs Merkezilerinde branşlarının uygulamalı tanıtımını yapıyor. Bahçecik KO-MEK Kurs Merkezinde Ahşap Boyama branşının tanıtımını uygulamalı olarak Mehmet Ali Paşa  KO-MEK Usta Öğreticisi ve Kursiyerleri tarafından gerçekleştirildi. Ahşap Boyama branşı yöre halkından büyük ilgi gördü.
 
 
KO-MEK’TEN ÖNCE KO-MEK’TEN SONRA
 
KO-MEK kurslarının Kocaeli’ndeki kadınlara büyük katkısı olduğunu söyleyen Pervin Çetiner, “KO-MEK kurslarının yüzde yüz faydalı olduğuna eminim. Yani KO-MEK’ten önce ve KO-MEK’ten sonra diye hanımların gelişimini anlatabilirim. Bahçecik’te hanımlarda bilinçlenme, iş hayatına atılma, kendilerini geliştirme konusunda daha çok becerilerini geliştirdiklerine, yüzde yüz faydalı olduğunu düşünüyorum. Kendi yeteneğinin farkında olmayan bir sürü hanım vardı. KO-MEK’le beraber bunların farkına varan bir sürü hanım oldu. Kendi meziyetlerinin farkına varıp iş hayatına atılanlar oldu” dedi. Tanıtılan branşı da çok beğendiğini söyleyen Pervin Hanım, “Ahşap boyama uzun zamandır istediğimiz bir bölümdü. Gayet güzel tanıtımı yapıldı.  Kursiyerler için çok yararlı olacağını eminim” dedi.
 
AHŞAP BOYAMA İLE EVİMİZE RENK KATABİLİRİZ
 
Tanıtılan branşı çok beğendiğini belirten Bahçecik KO-MEK Kursiyeri Ergun Usta, “ Ahşap boyamayı uygulamalı olarak görünce çok beğendim. Çok yönlü bir branş hatta izlerken arkadaşları ahşap üzerinde çok çeşitli şeyler yapılabilir diye düşündüm. Çok renkli, çok hoş ürünler hazırladılar. Bu kursa gelip en azından bazı şeyleri becerir, kendi evlerimize güzel renkli şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum” dedi.
 
 
HEP KORKUYORUM KO-MEK’E BİR ŞEY OLUR MU? DİYE
 
KO-MEK kurslarından memnuniyetle bahseden Ergun Hanım “KO-MEK’te 5. yılım çok mutluyum. Hep korkuyorum acaba bir gün KO-MEK’e bir şey olur mu diye. En azından birçok sıkıntılar çekmiş olan bir bölgeyiz. Bu kurslarla hem biz kendi sıkıntılarımızı unuttuk hem de evlerimizi güzelleştirdik. Çok güzel şeyler yaptığımıza inanıyorum. KO-MEK çok hoş bir aile gibi.  Bize bu imkanları sunanları Allah başımızdan eksik etmesin” dedi.
 
 
KALİTENİN ADRESİ KO-MEK
 
Kocaeli halkına faydalı ve donanımlı eğitim vermeyi amaçlayan KO-MEK kursları, verdiği eğitimlerin yanı sıra toplum içerisinde birlik, beraberlik ve yardımlaşma gibi değerlerin gelişmesine de katkı sunuyor. 10. yılını kutlayan ve bugüne kadar 316 bin 504 kursiyerin eğitim aldığı KO-MEK, her yıl halkın yoğun talebi doğrultusunda 43 kurs merkezin ile verdiği kaliteli eğitimlerle kursiyerlerin sosyal ve kültürel hayatlarına da faydalı olmaya devam ediyor.
 
 
Yayınlanma Tarihi: 2.04.2014
 
Sayfanın yüklenme süresi: 0,19 saniye
 
 Diğer Haberler

Resim Kursiyerleri Gebze’yi Büyüledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) kursiyerlerinin başarısını ve verilen eğitimin kalitesini göstermek için düzenlediği “Karma Resim Sergisi”..

Yemek Programında KO-MEK Rüzgarı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) verdiği kaliteli eğitimlerinin yanında usta öğreticilerinin çok yönlü donanımları sayesinde ulusal medyada yer alıyor...

KO-MEK kursiyerllerini ödüllendiriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları KO-MEK, eğitim alan kursiyerlerine yönelik eğitim- öğretim süresince her ay Ürün Beğeni ve Bilişim Yarışmaları düzenliyor. Sosy..

KO-MEK ile gurur duyuyorum

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bu yıl onuncu eğitim-öğretim dönemine başlayan KO-MEK’ in Karşıyaka ve Bahçecik Kurs Merkezleri’ni ziyaret etti...

KO-MEK Gelişmeleri Takip Ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), muhasebe ve finansman alanında eğitim veren personeli için eğitim düzenledi...

KO-MEK Uygulama Dersleri Devam Ediyor

Yuvacık KO-MEK Fidan Üretimi kursiyerleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Fidanlığını ziyaret etti. ..

36 Yıl Sonra Bir Araya Geldiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), Köseköy Kurs Merkezi’nde İğne oyası branşına gelen kursiyerler Fatma Bakır, Binnaz Ilıca, Ayşe Saraç 36 yıl önce..

KO-MEK’li Kadınlar Eğlendi

KO-MEK yeni projesi “KO-MEK Hayatın İçinde” ile kursiyerleri için Kadınlar Matinesi düzenlemeye devam ediyor..

İZGAZ Örgü yarışmasında KO-MEK farkı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) kursiyerleri, İZGAZ GDF SUEZ tarafından düzenlenen örgü yarışmasında aldıkları ikincilik ve üç mansiyon ödülü ile göz ..