KO-MEK Branş Rehberi
 
 GIDA HİJYENİ VE SANİTASYON
 
 
  Meslek - Branş : GIDA HİJYENİ VE SANİTASYON
 
 
 
KURSA BAŞVUR

 MESLEK ELEMANI TANIMI

 GİRİŞ KOŞULLARI
1. Okuryazar olmak. 2. 18 yaşını tamamlamış olmak. 3. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak zihinsel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

 İSTİHDAM ALANLARI
1. Okuryazar olmak. 2. 18 yaşını tamamlamış olmak. 3. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak zihinsel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

 EĞİTİMCİLER
Kurs programının uygulanmasında eğiticiler aşağıdaki öncelik sırasına göre görevlendirilirler; 1. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan "Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye” göre: a. Gıda Teknolojisi, b. Kimya Teknolojisi, c. Laboratuvar Hizmetleri, d. Hayvan Sağlığı/ Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı, ? Alan öğretmeni olarak atananlar, ? Öğretmen bulunamaması durumunda öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olanlar

 ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME

 BELGELENDİRME
Sertifika programlarında; meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

» Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir.

» Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.

» Bireyler gelecekte meslek değiştirmek veya mesleğin ilişkili olduğu diğer mesleklere geçmek amacıyla eğitim almak isterse, kazandığı yeterlikler değerlendirilecektir.

» Fark modüllerini tamamlayanlar ikinci bir meslekte kendini yetiştirebilecektir.

» Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir.

» Mesleğin seviyesine ve yeterliklerine sahip olanlar sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.


 EĞİTİM SÜRESİ

 TANIMLI MODÜLLER ve SÜRELERİ
 GIDA ÜRETİMİNDE HİJYEN 132     GIDA ÜRETİMİNDE HİJYEN 224   
 SANİTASYON 24     İŞLETMELERDE TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON24   
 GIDALARDA FİZİKSEL KONTROLLER32     PERSONEL HİJYENİ24   
 YİYECEK VE İÇECEK HİZMETLERİNDE HACCP24   
 
 GIDA HİJYENİ VE SANİTASYON BRANŞI MODÜLER PROGRAMI
 

GIDA HİJYENİ VE SANİTASYON Branşı'nın talep edildiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizden, size yakın Merkezimize GIDA HİJYENİ VE SANİTASYON Branşında eğitim almak için buraya tıklayarak online başvuruda bulunabilirsiniz.
 

GIDA HİJYENİ VE SANİTASYON Branşında eğitimlerin devam ettiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizde GIDA HİJYENİ VE SANİTASYON Branşında eğitimlerimiz devam etmektedir.
 
 
 Bu Branşta eğitim almak istiyorsanız buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Branşın açılacağı Kurs Merkezi'nin iletişim ve adres bilgilerine Kurs Merkezi adına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 Eğitim almak istediğiniz branşın mevcut olmaması durumunda da ilgili branş için yine size yakın Kurs Merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz. Çünkü, KO-MEK'te kurslar tamamen talebiniz doğrultusunda açılmaktadır.
 
 Kurslarımız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bir hizmeti olup; herhangi bir ücret talep edilmemektedir.