KO-MEK Branş Rehberi
 
 OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ETKİNLİKLERİ (3-6 YAŞ)
 
  Meslek Alanı : ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ
 
  Meslek - Branş : OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ETKİNLİKLERİ (3-6 YAŞ)
 
  Branş Türü : Modüllü Branş
 
  Branş Seviyesi : BECERİ GELİŞTİRME
 
KURSA BAŞVUR

 MESLEK ELEMANI TANIMI

 GİRİŞ KOŞULLARI
1. Ortaokul / ilköğretim okulu mezunu olmak. 2. 13 yaşını tamamlamış olmak 3. Gelişimsel Etkinlikler (0-6 Yaş) Kurs Programını tamamlamış olmak.

 İSTİHDAM ALANLARI
1. Ortaokul / ilköğretim okulu mezunu olmak. 2. 13 yaşını tamamlamış olmak 3. Gelişimsel Etkinlikler (0-6 Yaş) Kurs Programını tamamlamış olmak.

 EĞİTİMCİLER
Program eğitimcileri aşağıdaki öncelik sırasına göre belirlenir: 1. Talim ve Terbiye Kurulunca yayınlanan Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına göre atanan, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ve Okulöncesi Eğitim alan öğretmenleri görev almalıdır. 2. Programın uygulanmasında gerektiğinde Talim ve Terbiye Kurulunca yayınlanan Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına göre Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi ve Okulöncesi Eğitim öğretmeni olarak atamaya esas lisans programlarından mezun olanlardan yararlanılabilir

 ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME

 BELGELENDİRME
Sertifika programlarında; meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

» Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir.

» Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.

» Bireyler gelecekte meslek değiştirmek veya mesleğin ilişkili olduğu diğer mesleklere geçmek amacıyla eğitim almak isterse, kazandığı yeterlikler değerlendirilecektir.

» Fark modüllerini tamamlayanlar ikinci bir meslekte kendini yetiştirebilecektir.

» Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir.

» Mesleğin seviyesine ve yeterliklerine sahip olanlar sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.


 EĞİTİM SÜRESİ

 TANIMLI MODÜLLER ve SÜRELERİ
 OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI14     SANAT ETKİNLİKLERİ 21   
 TÜRKÇE ETKİNLİKLERİ30     OYUN VE HAREKET ETKİNLİKLERİ25   
 MÜZİK ETKİNLİKLERİ20     FEN VE MATEMATİK ETKİNLİKLERİ30   
 DRAMA ETKİNLİKLER22   

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ETKİNLİKLERİ (3-6 YAŞ) Branşı'nın talep edildiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizden, size yakın Merkezimize OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ETKİNLİKLERİ (3-6 YAŞ) Branşında eğitim almak için buraya tıklayarak online başvuruda bulunabilirsiniz.
 

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ETKİNLİKLERİ (3-6 YAŞ) Branşında eğitimlerin devam ettiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizde OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ETKİNLİKLERİ (3-6 YAŞ) Branşında eğitimlerimiz devam etmektedir.
 
 
 Bu Branşta eğitim almak istiyorsanız buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Branşın açılacağı Kurs Merkezi'nin iletişim ve adres bilgilerine Kurs Merkezi adına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 Eğitim almak istediğiniz branşın mevcut olmaması durumunda da ilgili branş için yine size yakın Kurs Merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz. Çünkü, KO-MEK'te kurslar tamamen talebiniz doğrultusunda açılmaktadır.
 
 Kurslarımız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bir hizmeti olup; herhangi bir ücret talep edilmemektedir.