KO-MEK Branş Rehberi
 
 GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI
 
 
  Meslek - Branş : GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI
 
 
 
KURSA BAŞVUR

 MESLEK ELEMANI TANIMI

 GİRİŞ KOŞULLARI
1. Okur-yazar olmak, 2. 13 yaşını tamamlamış olmak,

 İSTİHDAM ALANLARI
1. Okur-yazar olmak, 2. 13 yaşını tamamlamış olmak,

 EĞİTİMCİLER
Program eğitimcileri aşağıdaki öncelik sırasına göre belirlenir: 1. Talim ve Terbiye Kurulunca yayınlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına” göre atanan Yiyecek İçecek Hizmetleri Meslek Dersleri öğretmenleri görevlendirilir. 2. Programın uygulanmasında gerektiğinde Yiyecek İçecek Hizmetleri ile Konaklama ve Seyahat alanındaki meslek elemanlarından yararlanılabilir.

 ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME

 BELGELENDİRME
Sertifika programlarında; meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

» Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir.

» Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.

» Bireyler gelecekte meslek değiştirmek veya mesleğin ilişkili olduğu diğer mesleklere geçmek amacıyla eğitim almak isterse, kazandığı yeterlikler değerlendirilecektir.

» Fark modüllerini tamamlayanlar ikinci bir meslekte kendini yetiştirebilecektir.

» Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir.

» Mesleğin seviyesine ve yeterliklerine sahip olanlar sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.


 EĞİTİM SÜRESİ
Kurs programının süresi; günde en fazla 8 ders saati uygulanacak şekilde toplam 168 ders saatidir. Sürelerin konulara göre dağılımı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

 TANIMLI MODÜLLER ve SÜRELERİ
 TÜRK MUTFAĞINA ÖZGÜ ÇORBALAR24     TÜRK MUTFAĞINA ÖZGÜ SEBZE YEMEKLER24   
 KURU BAKLAGİL YEMEKLERİ24     TÜRK MUTFAĞINA ÖZGÜ DOLMA VE SARMALAR24   
 TÜRK MUTFAĞINA ÖZGÜ MAKARNALAR24     TÜRK MUTFAĞINA ÖZGÜ MAKARNALAR24   
 TÜRK MUTFAĞINA ÖZGÜ ET VE SAKATAT YEMEKLERİ24     TÜRK MUTFAĞINDA KOMPOSTO VE HOŞAFLAR24   
 
 GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI BRANŞI MODÜLER PROGRAMI
 

GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI Branşı'nın talep edildiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizden, size yakın Merkezimize GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI Branşında eğitim almak için buraya tıklayarak online başvuruda bulunabilirsiniz.
 

GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI Branşında eğitimlerin devam ettiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizde GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI Branşında eğitimlerimiz devam etmektedir.
 
 
 Bu Branşta eğitim almak istiyorsanız buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Branşın açılacağı Kurs Merkezi'nin iletişim ve adres bilgilerine Kurs Merkezi adına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 Eğitim almak istediğiniz branşın mevcut olmaması durumunda da ilgili branş için yine size yakın Kurs Merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz. Çünkü, KO-MEK'te kurslar tamamen talebiniz doğrultusunda açılmaktadır.
 
 Kurslarımız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bir hizmeti olup; herhangi bir ücret talep edilmemektedir.