KO-MEK Branş Rehberi
 
 MUHASEBEDE VERİ TABANLI PROGRAM KULLANMA G.U.E.P
 
 
  Meslek - Branş : MUHASEBEDE VERİ TABANLI PROGRAM KULLANMA G.U.E.P
 
 
 
KURSA BAŞVUR

 MESLEK ELEMANI TANIMI
Bilgisayarlı muhasebede veri tabanlı program kullanımında paket programı kurup çalıştıran, programın genel tanımlarını yapan, programda ön muhasebe, muhasebe, muhasebeleştirme ve işletme defteri işlemlerini yapan kişidir.

 GİRİŞ KOŞULLARI
1. Mesleki lisesi veya dengi okul mezunu, MYO ve fakültelerin ilgili bölüm öğrencisi veya mezunu olmak. 2. İşletmelerin ilgili bölümlerinde çalışmış veya çalışıyor olmak. 3. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

 İSTİHDAM ALANLARI
1. Mesleki lisesi veya dengi okul mezunu, MYO ve fakültelerin ilgili bölüm öğrencisi veya mezunu olmak. 2. İşletmelerin ilgili bölümlerinde çalışmış veya çalışıyor olmak. 3. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

 EĞİTİMCİLER
1. Programın uygulanmasında muhasebe ve finansman alanında eğitim almış deneyimi olan alan öğretmenleri görev almalıdır. 2. Programın uygulanmasında muhasebe ve finansman alanında konusunda sektör deneyimi olan meslek elemanlarından yararlanılabilir. 3. Usta öğretici, bu programla ilgili yeterlikleri almış olmalıdır.

 ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME
Bireylerin, çeşitli ölçme araçları kullanılarak; 1. Modüllerin sonunda kazandığı yeterlikler ölçülecektir. 2. Modüller ile kazandıkları bilgi, beceri ve tavırları ölçülecektir. 3. Ölçme sonuçları program sonunda değerlendirilecektir. 4. Eğitim kurumunda, işletmede ve kendi kendilerine yaptıkları tüm öğrenim faaliyetleri değerlendirilecektir.

 BELGELENDİRME
Sertifika programlarında; meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

» Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir.

» Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.

» Bireyler gelecekte meslek değiştirmek veya mesleğin ilişkili olduğu diğer mesleklere geçmek amacıyla eğitim almak isterse, kazandığı yeterlikler değerlendirilecektir.

» Fark modüllerini tamamlayanlar ikinci bir meslekte kendini yetiştirebilecektir.

» Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir.

» Mesleğin seviyesine ve yeterliklerine sahip olanlar sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.


 EĞİTİM SÜRESİ
1. Meslek programının toplam eğitim süresi 160/80 saat olarak planlanmıştır. 2. Eğitim süresinin okul, işletme ve bireysel öğrenme için ayrılmış dağılımı, modüller ile ilgili açıklamalarda belirtildiği gibi uygulanır.

 TANIMLI MODÜLLER ve SÜRELERİ
 SQL SERVER VE PAKET PROGRAM KURULUMU, ŞİRKET İŞLEMLERİ10     PAKET PROGRAMDA ÖN MUHASEBE İŞLEMLERİNE HAZIRLIK48   
 PAKET PROGRAMDA MUHASEBE VE ENTEGRASYON İŞLEMLERİ12     MMPLUS İŞLETME DEFTERİ16   
 
 MUHASEBEDE VERİ TABANLI PROGRAM KULLANMA G.U.E.P BRANŞI MODÜLER PROGRAMI
 

MUHASEBEDE VERİ TABANLI PROGRAM KULLANMA G.U.E.P Branşı'nın talep edildiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizden, size yakın Merkezimize MUHASEBEDE VERİ TABANLI PROGRAM KULLANMA G.U.E.P Branşında eğitim almak için buraya tıklayarak online başvuruda bulunabilirsiniz.
 

MUHASEBEDE VERİ TABANLI PROGRAM KULLANMA G.U.E.P Branşında eğitimlerin devam ettiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizde MUHASEBEDE VERİ TABANLI PROGRAM KULLANMA G.U.E.P Branşında eğitimlerimiz devam etmektedir.
 
 
 Bu Branşta eğitim almak istiyorsanız buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Branşın açılacağı Kurs Merkezi'nin iletişim ve adres bilgilerine Kurs Merkezi adına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 Eğitim almak istediğiniz branşın mevcut olmaması durumunda da ilgili branş için yine size yakın Kurs Merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz. Çünkü, KO-MEK'te kurslar tamamen talebiniz doğrultusunda açılmaktadır.
 
 Kurslarımız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bir hizmeti olup; herhangi bir ücret talep edilmemektedir.