KO-MEK Branş Rehberi
 
 LİDERLİK EĞİTİMİ
 
 
  Meslek - Branş : LİDERLİK EĞİTİMİ
 
 
 
KURSA BAŞVUR

 MESLEK ELEMANI TANIMI

 GİRİŞ KOŞULLARI
1. Okur yazar olmak, 2. 13 yaşını bitirmiş olmak.

 İSTİHDAM ALANLARI
1. Okur yazar olmak, 2. 13 yaşını bitirmiş olmak.

 EĞİTİMCİLER
Programın uygulanmasında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına göre atanan; a. Orta öğretim kurumlarında görev yapan alan öğretmenleri, b. Lisans mezunu olup Kişisel Gelişim ve Eğitimi alanında sertifikaya alanlar görevlendirilir.

 ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME

 BELGELENDİRME
Sertifika programlarında; meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

» Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir.

» Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.

» Bireyler gelecekte meslek değiştirmek veya mesleğin ilişkili olduğu diğer mesleklere geçmek amacıyla eğitim almak isterse, kazandığı yeterlikler değerlendirilecektir.

» Fark modüllerini tamamlayanlar ikinci bir meslekte kendini yetiştirebilecektir.

» Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir.

» Mesleğin seviyesine ve yeterliklerine sahip olanlar sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.


 EĞİTİM SÜRESİ
Kurs programının süresi; günde en fazla 6 ders saati uygulanacak şekilde toplam 32 ders saati olarak planlanmıştır

 TANIMLI MODÜLLER ve SÜRELERİ
 LİDERLİK 16   
 
 LİDERLİK EĞİTİMİ BRANŞI MODÜLER PROGRAMI
 

LİDERLİK EĞİTİMİ Branşı'nın talep edildiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizden, size yakın Merkezimize LİDERLİK EĞİTİMİ Branşında eğitim almak için buraya tıklayarak online başvuruda bulunabilirsiniz.
 

LİDERLİK EĞİTİMİ Branşında eğitimlerin devam ettiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizde LİDERLİK EĞİTİMİ Branşında eğitimlerimiz devam etmektedir.
 
 
 Bu Branşta eğitim almak istiyorsanız buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Branşın açılacağı Kurs Merkezi'nin iletişim ve adres bilgilerine Kurs Merkezi adına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 Eğitim almak istediğiniz branşın mevcut olmaması durumunda da ilgili branş için yine size yakın Kurs Merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz. Çünkü, KO-MEK'te kurslar tamamen talebiniz doğrultusunda açılmaktadır.
 
 Kurslarımız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bir hizmeti olup; herhangi bir ücret talep edilmemektedir.