KO-MEK Branş Rehberi
 
 ERKEK ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ(PANTOLON,YELEK,CEKET,FRAK)
 
 
  Meslek - Branş : ERKEK ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ(PANTOLON,YELEK,CEKET,FRAK)
 
 
 
KURSA BAŞVUR

 MESLEK ELEMANI TANIMI
Erkek üst giysilerinin (ceket-pantolon-yelek-frak) kalıp, kesim ve dikim öncesi işlemlerini hazırlayarak, dikimini yapabilme bilgi ve becerisine sahip bireydir.

 GİRİŞ KOŞULLARI
1. Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak. 2. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

 İSTİHDAM ALANLARI
1. Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak. 2. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

 EĞİTİMCİLER
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları kapsamında aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin çizelgede yer alan, alan öğretmenleri esas alınarak; 1. Programın uygulanmasında Giyim Üretim Teknolojisi alanında eğitim almış ve tercihen sektör deneyimi olan alan öğretmenlerinden, 2. Programın uygulanmasında gerektiğinde Giyim Üretim Teknolojisi alanında usta öğretici, teknisyen ve meslek elemanlarından yararlanılabilir.

 ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME
Bireylerin, çeşitli ölçme araçları kullanılarak; ? Modüllerin sonunda kazandığı yeterlikler ölçülecektir. ? Modüller ile kazandıkları bilgi, beceri ve tavırları ölçülecektir. ? Ölçme sonuçları program sonunda değerlendirilecektir. ? Eğitim kurumunda, işletmede ve kendi kendilerine yaptıkları tüm öğrenim faaliyetleri değerlendirilecektir.

 BELGELENDİRME
Sertifika programlarında; meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

» Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir.

» Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.

» Bireyler gelecekte meslek değiştirmek veya mesleğin ilişkili olduğu diğer mesleklere geçmek amacıyla eğitim almak isterse, kazandığı yeterlikler değerlendirilecektir.

» Fark modüllerini tamamlayanlar ikinci bir meslekte kendini yetiştirebilecektir.

» Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir.

» Mesleğin seviyesine ve yeterliklerine sahip olanlar sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.


 EĞİTİM SÜRESİ
1. Meslek programının toplam eğitim süresi 800/536 saat olarak planlanmıştır. 2. Eğitim süresinin okul, işletme ve bireysel öğrenme için ayrılmış dağılımı, modüller ile ilgili açıklamalarda belirtildiği gibi uygulanır.

 TANIMLI MODÜLLER ve SÜRELERİ
 MAKİNEDE DÜZ DİKİŞ16     OVERLOK 16   
 GİYİMDE ÖLÇÜLENDİRME 8     KESİM8   
 GİYİMDE SÜSLEME 24     ÜTÜLEME 8   
 TİŞÖRT KALIBI16     TİŞÖRT DİKİMİ 16   
 İLİK-DÜĞME 16     REÇME 8   
 ERKEK SWEATSHİRT KALIBI16     TİŞÖRT DİKİMİ 16   
 İLİK-DÜĞME 16     REÇME 8   
 ERKEK EŞOFMAN KALIBI16     ERKEK EŞOFMAN ÜRETİMİ 24   
 İLİK-DÜĞME 16     REÇME 8   
 
 ERKEK ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ(PANTOLON,YELEK,CEKET,FRAK) BRANŞI MODÜLER PROGRAMI
 

ERKEK ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ(PANTOLON,YELEK,CEKET,FRAK) Branşı'nın talep edildiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizden, size yakın Merkezimize ERKEK ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ(PANTOLON,YELEK,CEKET,FRAK) Branşında eğitim almak için buraya tıklayarak online başvuruda bulunabilirsiniz.
 

ERKEK ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ(PANTOLON,YELEK,CEKET,FRAK) Branşında eğitimlerin devam ettiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizde ERKEK ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ(PANTOLON,YELEK,CEKET,FRAK) Branşında eğitimlerimiz devam etmektedir.
 
 
 Bu Branşta eğitim almak istiyorsanız buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Branşın açılacağı Kurs Merkezi'nin iletişim ve adres bilgilerine Kurs Merkezi adına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 Eğitim almak istediğiniz branşın mevcut olmaması durumunda da ilgili branş için yine size yakın Kurs Merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz. Çünkü, KO-MEK'te kurslar tamamen talebiniz doğrultusunda açılmaktadır.
 
 Kurslarımız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bir hizmeti olup; herhangi bir ücret talep edilmemektedir.