KO-MEK Branş Rehberi
 
 KİŞİSEL GELİŞİM
 
 
  Meslek - Branş : KİŞİSEL GELİŞİM
 
 
 
KURSA BAŞVUR

 MESLEK ELEMANI TANIMI
Bireysel ve grupla öğrenmeyi destekleyici yöntem ve teknikler uygulanır. 2. Program, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında ve kurs onayında belirtilen iş yerlerinin eğitim ve öğretime uygun ortamlarında düzenlenir

 GİRİŞ KOŞULLARI
Okur-yazar olmak

 İSTİHDAM ALANLARI
Kişisel Gelişim kursunu bitiren kursiyerin; 1. Bedensel, zihinsel ve ruhsal özelliklerinizle birlikte, kendini tanıyıp kendini geliştirme ilkelerini öğrenerek kişisel gelişimine ilişkin karar alabilme,

 EĞİTİMCİLER
Ortaöğretim kurumlarında görev yapan alan öğretmenleri, 2. Lisans mezunu olup Kişisel Gelişim alanında eğitim almış olanlar. görev alır.

 ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME
Bireysel ve grupla öğrenmeyi destekleyici yöntem ve teknikler uygulanır. 2. Program, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında ve kurs onayında belirtilen iş yerlerinin eğitim ve öğretime uygun ortamlarında düzenlenir

 BELGELENDİRME
Sertifika programlarında; meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

» Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir.

» Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.

» Bireyler gelecekte meslek değiştirmek veya mesleğin ilişkili olduğu diğer mesleklere geçmek amacıyla eğitim almak isterse, kazandığı yeterlikler değerlendirilecektir.

» Fark modüllerini tamamlayanlar ikinci bir meslekte kendini yetiştirebilecektir.

» Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir.

» Mesleğin seviyesine ve yeterliklerine sahip olanlar sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.


 EĞİTİM SÜRESİ
Kurs programının süresi; günde en fazla 8 ders saati uygulanacak şekilde toplam 40 ders saatidir. Sürelerin konulara göre dağılımı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

 TANIMLI MODÜLLER ve SÜRELERİ
 KİŞİSEL GELİŞİM16     MESLEKİ GELİŞİM24   
 
 KİŞİSEL GELİŞİM BRANŞI MODÜLER PROGRAMI
 

KİŞİSEL GELİŞİM Branşı'nın talep edildiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizden, size yakın Merkezimize KİŞİSEL GELİŞİM Branşında eğitim almak için buraya tıklayarak online başvuruda bulunabilirsiniz.
 

KİŞİSEL GELİŞİM Branşında eğitimlerin devam ettiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizde KİŞİSEL GELİŞİM Branşında eğitimlerimiz devam etmektedir.
 
 
 Bu Branşta eğitim almak istiyorsanız buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Branşın açılacağı Kurs Merkezi'nin iletişim ve adres bilgilerine Kurs Merkezi adına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 Eğitim almak istediğiniz branşın mevcut olmaması durumunda da ilgili branş için yine size yakın Kurs Merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz. Çünkü, KO-MEK'te kurslar tamamen talebiniz doğrultusunda açılmaktadır.
 
 Kurslarımız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bir hizmeti olup; herhangi bir ücret talep edilmemektedir.