KO-MEK Branş Rehberi
 
 İŞARET DİLİ ÖĞRETİCİ VE TERCÜMAN EĞİTİMİ
 
 
  Meslek - Branş : İŞARET DİLİ ÖĞRETİCİ VE TERCÜMAN EĞİTİMİ
 
 
 
KURSA BAŞVUR

 MESLEK ELEMANI TANIMI
TİD aktif bir şekilde kullanabilen, işitme engellilerle iletişim kurabilen, istenilenleri anlatan, işaret dilinde tercümanlık yapabilen işaret dilini öğretme becerisine sahip bireydir.

 GİRİŞ KOŞULLARI
Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak. Türk İşaret Dili Kursuna Katılarak Sertifika almış olmak.

 İSTİHDAM ALANLARI
İşaret dili öğreticiliği ve tercümanlığı yapabilirler.

 EĞİTİMCİLER
Usta öğretici, bu programla ilgili modül ve yeterlikleri almış olmalıdır.

 ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME
Modüllerin sonunda kazandığı yeterlikler ölçülecektir. Modüller ile kazandıkları bilgi, beceri ve tavırları ölçülecektir.

 BELGELENDİRME
Sertifika programlarında; meslek elemanlarının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir. Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

» Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir.

» Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir.

» Bireyler gelecekte meslek değiştirmek veya mesleğin ilişkili olduğu diğer mesleklere geçmek amacıyla eğitim almak isterse, kazandığı yeterlikler değerlendirilecektir.

» Fark modüllerini tamamlayanlar ikinci bir meslekte kendini yetiştirebilecektir.

» Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir.

» Mesleğin seviyesine ve yeterliklerine sahip olanlar sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.


 EĞİTİM SÜRESİ
Meslek programının toplam eğitim süresi 320/200 saat olarak planlanmıştır.

 TANIMLI MODÜLLER ve SÜRELERİ
 
 İŞARET DİLİ ÖĞRETİCİ VE TERCÜMAN EĞİTİMİ BRANŞI MODÜLER PROGRAMI
 

İŞARET DİLİ ÖĞRETİCİ VE TERCÜMAN EĞİTİMİ Branşı'nın talep edildiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizden, size yakın Merkezimize İŞARET DİLİ ÖĞRETİCİ VE TERCÜMAN EĞİTİMİ Branşında eğitim almak için buraya tıklayarak online başvuruda bulunabilirsiniz.
 

İŞARET DİLİ ÖĞRETİCİ VE TERCÜMAN EĞİTİMİ Branşında eğitimlerin devam ettiği KO-MEK Kurs Merkezleri :
 
 
 Yukarıda belirtilen Kurs Merkezlerimizde İŞARET DİLİ ÖĞRETİCİ VE TERCÜMAN EĞİTİMİ Branşında eğitimlerimiz devam etmektedir.
 
 
 Bu Branşta eğitim almak istiyorsanız buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Branşın açılacağı Kurs Merkezi'nin iletişim ve adres bilgilerine Kurs Merkezi adına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 Eğitim almak istediğiniz branşın mevcut olmaması durumunda da ilgili branş için yine size yakın Kurs Merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz. Çünkü, KO-MEK'te kurslar tamamen talebiniz doğrultusunda açılmaktadır.
 
 Kurslarımız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bir hizmeti olup; herhangi bir ücret talep edilmemektedir.